پتروشیمی بیستون مشکلی برای تولید ندارد
پتروشیمی بیستون مشکلی برای تولید ندارد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به مهار آتش سوزی در پتروشیمی بیستون اظهارکرد: این مجتمع برای تولید مشکلی ندارد و بخش های دیگر این مجتمع خسارت ندیده اند. به گزارش قلم پرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا): مرضیه شاهدایی پس از اطفای حریق مخزن پتروشیمی بیستون، با بیان […]

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به مهار آتش سوزی در پتروشیمی بیستون اظهارکرد: این مجتمع برای تولید مشکلی ندارد و بخش های دیگر این مجتمع خسارت ندیده اند.
به گزارش قلم پرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا): مرضیه شاهدایی پس از اطفای حریق مخزن پتروشیمی بیستون، با بیان این که این مجتمع مشکلی برای تولید ندارد و خسارتی هم به دیگر واحدهای آن وارد نشده است، گفت: واحدهای اصلی این مجتمع اکنون در سرویس نیست و نیمی از مجتمع پتروشیمی بیستون در حال تعمیرات اساسی هستند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره روند تولید در این مجتمع نیز اعلام کرد: پس از انجام تعمیرات اساسی، این واحدها می توانند فعالیت خود را ازسر گیرند.

شاهدایی گفت: درباره مخزن آتش گرفته نیز مشکلی وجود ندارد زیرا مشابه این مخزن در پتروشیمی بیستون کرمانشاه وجود دارد.

ساعت ١۴ و ٣٠ دقیقه امروز (جمعه، هشتم مردادماه) آتش سوزی در رخ داد که با تلاش نیروهای امدادرسان حدود ساعت ١٩ مهار شد.

به گزارش شانا، یکی از مخازن مجتمع پتروشیمی بیستون واقع در ١۵ کیلومتری شرق کرمانشاه و در کنار بزرگراه کربلا که الکیل بنزن خطی (LAB) والکیلات سنگین (HAB) تولید می کند، دچار حریق شد که با حضور بموقع و تلاش آتش نشانان و دیگر دستگاهها آتش خاموش و به طور کامل مهار شد.

خوراک پتروشیمی بیستون سالانه ٣٨۶ هزار تن نفت سفید و ١٩ هزار تن بنزن است که نفت سفید از پالایشگاه کرمانشاه و بنزن از مجتمع پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی اصفهان تأمین می شود.