شهردار منطقه ۶ تبریز از پاکسازی قطعات و زمین‌های بایر در محدوده و طرفین جاده آناخاتون خبر داد. به گزارش قلم پرس، احمد انیسه از اجرای عملیات پاکسازی قطعات و زمین‌های بایر در سطح نواحی حوزه خبر داد و گفت: عملیات پاکسازی زمین‌های بایر با هدف رفع مشکلات زیست محیطی و آراستن چهره و منظر […]شهردار منطقه ۶ تبریز از پاکسازی قطعات و زمین‌های بایر در محدوده و طرفین جاده آناخاتون خبر داد.

به گزارش قلم پرس، احمد انیسه از اجرای عملیات پاکسازی قطعات و زمین‌های بایر در سطح نواحی حوزه خبر داد و گفت: عملیات پاکسازی زمین‌های بایر با هدف رفع مشکلات زیست محیطی و آراستن چهره و منظر شهری، در سطح معابر غرب و شمالغرب تبریز با جدیت و به صورت دوره‌ای انجام می‌شود.
انیسه افزود: با توجه به وسعت بالای منطقه و کثرت زمین‌های بایر، تخلیه غیر مجاز خاک، نخاله‌های ساختمانی و ریختن پسماند شهری در این زمین‌ها از جمله مشکلاتی است که شهروندان با آن دست به گریبان هستند که پاکسازی و دفع علف‌های هرز آن به منظور رفع این مشکل در دستور کار حوزه معاونت خدمات شهری و اجرائی این منطقه قرار گرفته است.
گفتنی است حدود ۱۴۹ قطعه زمین بایر به وسعت ۳۰۰ هزار متر مربع در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۶ تبریز شناسایی شده که در چارچوب تعیین شده و طبق قانون ماده ۱۱۰ شهرداری‌ها، عملیات پاکسازی دوره‌ای و ساماندهی این اراضی انجام می‌شود که در هفته جاری در همین راستا پاکسازی زمین‌های بایر محدوده و اطراف جاده آناخاتون به همت پاکبانان زحمتکش منطقه انجام پذیرفت.