به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه به افزایش تنش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها واکنش نشان داد. به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، پاپ ضمن محکوم کردن چرخه خشونت میان فلسطین اشغالی و غزه هشدار داد به شهادت رساندن کودکان فلسطینی «نشانه این است که آن‌ها به دنبال ساخت آینده […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه به افزایش تنش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها واکنش نشان داد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، پاپ ضمن محکوم کردن چرخه خشونت میان فلسطین اشغالی و غزه هشدار داد به شهادت رساندن کودکان فلسطینی «نشانه این است که آن‌ها به دنبال ساخت آینده نیستند بلکه می‌خواهند آن را نابود کنند».

او در ادامه بدون اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی که آغازگر این تنش‌ها بوده و عدم محق شناختن فلسطینیان در دفاع از خود، بیان داشت «از خود می‌پرسم: این نفرت و انتقام‌جویی چه چیزی به همراه خواهد داشت؟ آیا واقعاً فکر می‌کنیم که می‌توانیم با نابود کردن یکدیگر صلح ایجاد کنیم؟»

پاپ افزود:‌ «به نام خداوند که تمام انسان‌ها را با حقوق، وظایف و شرف برابر آفریده است و خواستار زندگی آن‌ها همانند برادران یکدیگر شده است، خواستار برقراری آرامش هستم».

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

وزارت بهداشت فلسطین، امروز (یکشنبه) اعلام کرد شمار قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه به ۱۷۴ شهید از جمله ۴۷ کودک و ۲۹ زن و ۱۲۰۰ مجروح افزایش یافته است.

در این میان، مقاومت فلسطینی نیز که از ظهر دیروز (شنبه) موج جدیدی از حملات موشکی و راکتی علیه تل‌آویو، عسقلان، سدیروت، اشدود و سایر مناطق اطراف تل آویو آغاز کرده، شب گذشته نیز به موشک‌باران مواضع صهیونیست‌ها ادامه داد.

 بنا بر این گزارش، گروه‌های مقاومت در غزه، تعداد بسیار زیادی موشک و راکت به سمت مرکز فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو شلیک کردند و  این‌بار حتی مناطق دورتر از تل‌آویو را نیز هدف قرار دادند و موشک‌های مقاومت حتی تا نزدیکی نابلس و نتانیا رسید.

انتهای پیام/ص