«پارک» برای خبرنگاران تبریز رایگان شد!
«پارک» برای خبرنگاران تبریز رایگان شد!

بررسی دفترچه تعرفه عوارض محلی شهرداری برای سال ۱۴۰۳ در صد و هفتاد و ششمین جلسه علنی فوق العاده شورای شهر تبریز به اتمام رسید. به گزارش قلم پرس،از تبریز، صد و هفتاد و هفتمین جلسه علنی فوق العاده  امروز با حضور اعضا و اصحاب رسانه در عمارت ساعت برگزار شد. در ابتدای صد و […]بررسی دفترچه تعرفه عوارض محلی شهرداری برای سال ۱۴۰۳ در صد و هفتاد و ششمین جلسه علنی فوق العاده شورای شهر تبریز به اتمام رسید.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، صد و هفتاد و هفتمین جلسه علنی فوق العاده  امروز با حضور اعضا و اصحاب رسانه در عمارت ساعت برگزار شد.

در ابتدای صد و هفتاد و هفتمین جلسه علنی فوق العاده شورای شهر تبریز، ماده ۳۹ تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز مبنی بر عوارض و بهای خدمات مربوط به سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل و اصلاحات مربوط به این بند نسبت به سال گذشته تشریح شد.

روح الله دهقان نژاد، نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارکه فجر اظهار کرد: پیشنهادمان این است در طرح پارک حاشیه ای استفاده اهالی رسانه و خبرنگاران و جانبازان بالای ۲۵ درصد رایگان شود.

حجت الاسلام سید کاظم زعفرانچیلر، رییس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز در این جلسه ضمن تشریح مطالبی بیان کرد: از نظر بنده شارژ کارت های پارک غیر قانونی بوده و بهتر است هزینه ها به صورت ساعتی اخذ گردد، پیشنهادم این است که روند پرداخت پارک حاشیه ای تغییر یافته و موضوع شارژ کارت حذف شود.

در روند بررسی ماده ۳۹ تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز مبنی بر عوارض و بهای خدمات مربوط به سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل طبق تصمیم گیری اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، نرخ پارک حاشیه ای در نیم ساعت اول رایگان، نیم ساعت دوم تا سه ساعت، هر نیم ساعت ۲۵۰۰ و در ساعت های بعدی، پنجاه درصد افزایش خواهد داشت.

همچنین با پیشنهاد نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز و موافقت اعضای شورای شهر استفاده از پارک حاشیه ای برای خبرنگاران، اهالی رسانه و جانبازان بالای ۲۵ درصد در سال ۱۴۰۳ رایگان خواهد شد.

نهایتا ماده ۳۹ تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز مبنی بر عوارض و بهای خدمات مربوط به سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل پس از بحث و بررسی با اعمال تغییراتی به تصویب اعضای شورای شهر تبریز رسید.

در ادامه این جلسه، ماده ۳۵ تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ مبنی بر بهای خدمات ( کرایه ) جابجایی مسافر توسط اتوبوس و صدور مجوز شرکت واحد اتوبوسرانی و اصلاحات این بند نسبت به سال گذشته تشریح شده و پس از بررسی با اعمال تغییراتی تصویب شد.

علی نوای باغبان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز از عدم حضور معاونت حمل و نقل مسافربری در جلسه بررسی تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ گلایه کرده و تذکراتی در این خصوص ارائه داد و گفت: لازم بود معاونت های مربوط به حمل و نقل در این جلسه حضور داشت تا به سوالات اعضا در خصوص موضوعات طرح شده پاسخ دهند.

در پایان این جلسه، ماده ۳۸ تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ مبنی بر بهای بلیط سازمان حمل و نقل ریلی ( مترو ) و اصلاحات مربوط به این ماده نسبت به سال گذشته تشریح گردیده و پس از بررسی به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز رسید. 

لازم به توضیح است اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در صد و هفتاد و هفتمین جلسه علنی فوق العاده پیرامون دفترچه تعرفه عوارض محلی پیشنهادی شهرداری برای سال ۱۴۰۳ مطالبی تشریح کرده و پیشنهاداتی در راستای اصلاح برخی از موارد ارائه دادند.

گفتنی است بررسی تعرفه عوارض محلی و بهای خدمات شهری سال ۱۴۰۳ در ۳۹ ماده ، هشت شیوه نامه و پیوست های مربوطه نهایتا در صد و هفتاد و هفتمین جلسه علنی فوق العاده به اتمام رسید.

پایان پیام/