ویژه برنامه مهر سینما در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود
ویژه برنامه مهر سینما در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از اجرای ویژه برنامه مهر سینما همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی محرمی در نشست شورای سیاست‌گذاری ویژه برنامه مهر سینمای ایران، اظهار داشت: ویژه برنامه “مهر سینمای ایران” به مناسبت روز ملی سینمای ایران و […]معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از اجرای ویژه برنامه مهر سینما همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی محرمی در نشست شورای سیاست‌گذاری ویژه برنامه مهر سینمای ایران، اظهار داشت: ویژه برنامه “مهر سینمای ایران” به مناسبت روز ملی سینمای ایران و با هدف تحقق استمرار شادابی و پویایی در سینمای کشور و توجه خاص به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم، همزمان با سراسر کشور در تبریز نیز  برگزار می‌شود.

وی افزود: ‌با توجه به تقارن ایام سوگواری حضرت اباعبدالحسین علیه السلام با روز ملی سینما، سازمان سینمایی کشور با همراهی و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها به نحوی برنامه‌ریزی کرده است تا ضمن تکریم سینماگران پیشکسوت ، با ایجاد فضای سالم رقابتی در مهرماه و همزمان با جشن‌های ربیع‌الاول، بهترین‌های سینمای ایران در رشته‌های مختلف را در سراسر کشور شناسایی ، تجلیل و مورد حمایت قرار دهد.

محرمی تصریح کرد: بر اساس این طرح، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با همکاری و هم فکری نهادها و شخصیت‌های هنری، اقدام به شناسایی فعال ترین و بهترین سینماگران استانی پس از ارزیابی های صورت گرفته کرده و در مراسمی که به همین مناسبت در مراکز یا شهرستان های منتخب برگزار می شود  از برگزیدگان استانی در رشته های کارگردانی ، بازیگری، فیلم نامه نویسی، تدوین، گریم، صداگذاری، جلوه های ویژه بصری، فیلم برداری، انیمیشن، سینمادار، آموزشگاه سینمایی، پژوهشگران سینما و تهیه کننده فیلم سینمایی تجلیل به عمل می آورند.

وی افزود:‌ ادارات کل در این ویژه‌برنامه یک نفر را به عنوان فعال ترین و بهترین هنرمند در حوزه سینمای خود به مرکز معرفی نموده و برگزیدگان استانی به همراه مستندات برای داوری در سطح ملی به معاونت مطالعات و توسعه فناوری سینمایی سازمان معرفی خواهند شد.

محرمی گفت: تجلیل از  دو نفر  از هنرمندان پیشکسوت سینمای استان به عنوان سرمایه فرهنگی و هنری،‌ تجلیل از دو نفر از هنرمندان ایثارگر استان و تجلیل از خانواده شهید هنرمند استانی از جمله برنامه‌های اجرا شده در کنار مهر سینمای ایران خواهد بود.

وی افزود: همچنین در راستای تحقق عدالت فرهنگی که رویکرد دولت مردمی است برنامه‌های ویژه‌ای همزمان با برنامه مهر سینمای ایران در نقاط کم برخوردار و مرزی استان همچون شهرستانهای هشترود، چاراویماق، هریس،‌ ورزقان، هوراند و خداآفرین نیز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/