وضعیت نامطلوب سیستم جمع‌آوری و دفع زباله در روستاها /  اجرای قانون معافیت مالیاتی صفر
وضعیت نامطلوب سیستم جمع‌آوری و دفع زباله در روستاها /  اجرای قانون معافیت مالیاتی صفر

نماینده مردم شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس گفت: اجرای قانون معافیت مالیاتی صفر درصد گامی مهم در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران در روستاها بوده و علاوه بر توسعه روستاها مانع مهاجرت روستائیان به شهرهای بزرگ خواهد شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، احمد محرم‌زاده یخفروزان با اشاره به توافق صورت گرفته با بنیاد مسکن […]نماینده مردم شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس گفت: اجرای قانون معافیت مالیاتی صفر درصد گامی مهم در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران در روستاها بوده و علاوه بر توسعه روستاها مانع مهاجرت روستائیان به شهرهای بزرگ خواهد شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، احمد محرم‌زاده یخفروزان با اشاره به توافق صورت گرفته با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در سال قبل که مقرر شده بود تا بازنگری طرح هادی در بیش از ۵۰ روستای شهرستان‌های اهر و هریس صورت پذیرد، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد ۴۵ روستا در این طرح قرار گرفته‌اند که پیشرفت قابل قبولی را شاهد هستیم اما انتظار داریم سایر روستاهای مستعد این دو شهرستان نیز در بازنگری طرح هادی قرار بگیرند.

نماینده مردم شهرستان‌های اهر و هریس در افزود: خوشبختانه نگاه این دولت به روستائیان و عشایر غیور در جای جای این مرز و بوم نسبت به قبل متفاوت است و خدمات شایانی از سوی دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای ساکنین روستاها و عشایرنشینان صورت می‌پذیرد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی با ابراز نگرانی از مهاجرت نسل جوان از روستاها به شهرهای بزرگ گفت: متأسفانه در گذشته توجه چندانی برای رفاه و درآمد روستائیان و عشایرنشینان نشده و این امر موجب شده تا جوانان روستایی و عشایری برای کسب درآمد به شهرهای بزرگ مهاجرت کنند که این موضوع به یک معضل و تهدید بزرگ تبدیل گردیده‌ است.

محرم‌زاده تصریح کرد: بنده به عنوان نماینده مردم با همدلی و همراهی سایر نمایندگان استان تلاش خواهم کرد تا قانون معافیت مالیاتی صفر درصد را برای سرمایه‌گذارانی که بخواهند در روستاهای آذربایجان‌شرقی برای اهالی و جوانان اشتغال ایجاد کنند را اجرایی کنیم تا گامی برای جلوگیری از مهاجرت مردم روستاها به شهرهای بزرگ و توسعه روستاها باشد.

وی در خصوص وضعیت نامطلوب سیستم جمع‌آوری و دفع زباله در روستاها نیز هشدار داد و متذکر شد: متأسفانه باتوجه به اینکه امروزه مصرف‌گرایی در کل جامعه حاکم شده و این امر موجب تولید بیشتر زباله می‌شود و در روستاها به دلیل نبود سیستم جمع‌آوری زباله همچنین زباله‌گاه‌های مناسب و اصولی، به یک تهدید زیست‌محیطی و بهداشتی برای عموم تبدیل گردیده که از مسؤولان امر می‌خواهم تا باجدیت برای این موضوع چاره‌اندیشی کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: اجرای طرح‌های هادی در روستاها خدمتی بزرگ از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که امیدواریم روز به روز این خدمات افزایش یابد.

انتهای پیام/س