وسعت کاری جمعیت هلال احمر کشورمان جهانی است
وسعت کاری جمعیت هلال احمر کشورمان جهانی است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: وسعت کاری جمعیت هلال احمر کشورمان جهانی است. تراب محمدی  در آیین تجلیل از خیران و امدادگران زلزله‌های خوی و ترکیه که در تبریز برگزار شد، اظهار کرد: هلال احمر یک نهاد دولتی نیست بلکه یک جمعیت مردم نهاد، عام المنفعه و خیریه‌ای است که حتی در […]


معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: وسعت کاری جمعیت هلال احمر کشورمان جهانی است.

تراب محمدی  در آیین تجلیل از خیران و امدادگران زلزله‌های خوی و ترکیه که در تبریز برگزار شد، اظهار کرد: هلال احمر یک نهاد دولتی نیست بلکه یک جمعیت مردم نهاد، عام المنفعه و خیریه‌ای است که حتی در اساسنامه آن به عنوان یک جمعیت خیریه نام برده شده که در اغلب زمینه‌ها می‌تواند دریافت کننده بخشش اموال افراد خیر باشد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر سردمدار امداد در حوادث مختلف است و با فعالیت‌های چند سال اخیر خود توانسته اعتماد عمومی را به خود جلب کند. افرادی که در این جمعیت فعالیت می‌کنند، وقت خود را وقف فعالیت‌های انسان دوستانه می‌کنند. 

وی با اشاره به حضور خیران بسیار در تبریز و آذربایجان شرقی، گفت: آذربایجان شرقی و به خصوص تبریز در بسیاری از موارد سرآمد و جزو اولین‌ها بوده و بیشتر در حوزه فرهنگ، بشردوستانه و خیرخواهانه همواره جزو نخستین‌ها است و در این راستا نیز موسسات خیریه مردمی داریم که امروز باعث شدند در شهر ما گدا وجود نداشته باشد.

محمدی افزود: از ۷۰ سال قبل که خیریه مستمندان تبریز تاسیس شده دیگر گدای متهاجر در خیابان‌های تبریز نداشتیم. خیریه‌های بسیاری از جمله خیریه نوبر را نیز داریم که در حوزه درمان به خوبی عمل کرده و بخشی از آلام انسان‌های رنجور را کم می‌کند.

وی تاکید کرد: هلال احمر در بین این خیریه‌ها نیز یک موسسه مردم نهاد بوده و مردم به آن اعتماد دارند و باعث شده تا روز به روز بدرخشد و اعتماد مردم ایران و حتی دنیا را جلب کند.

وی با بیان این‌که هلال احمر در اغلب زمینه‌های بشردوستانه فعال است، افزود:  در اوایل جنگ تحمیلی یمن که استکبار جهانی با تمام قوا بر این کشور هجوم آورده بود، کشتی هلال احمر اولین کمک بشر دوستانه‌ای بود که صدای مظلومیت یمنی‌ها را به جهان رساند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که هیچ جناح بندی در هلال احمر نبوده و هر رنگی برای این جمعیت یکسان است، گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر برای رضای پروردگار متعال فعالیت دارند.

وی تاکید کرد: زمانی که یک فردی دچار حادثه می‌شود، اولین نهاد و امدادگری که به بالای سر او می‌رسد، امدادگران هلال احمر هستند تا رنجی از رنج این انسان کم شوند. هلال احمر از سوی دیگر نیز یکی از نهادهای سرآمد در جهت تکریم انسان‌ها است.

وی افزود: هلال احمر با فعالیت‌های انسان دوستانه بین المللی خود مانند کارهایی که در کشور ترکیه طی ماه‌های اخیر انجام داد و مورد تشویق رئیس جمهور ترکیه نیز قرار گرفت و همچنین اقداماتش در جریان زلزله خوی، واقعا گل کاشته است.

محمدی با اشاره به برگزاری مانور هلال احمر در هریس، گفت: در این مانور در عرض ۲۵ دقیقه تعداد ۱۲۰ چادر با امکانات برپا شد که جمعیت هلال احمر توانست اقتدار خود را نشان دهد.

وی با بیان این‌که نیروهای هلال احمر، انسان‌های پاک، مقتدر و چابک بوده و باعث سربلندی نظام می‌شوند، افزود: این نیروهای امدادی در تمامی ایام و به صورت شبانه روزی فعالیت دارند.