وزرای کار ایران و روسیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند
وزرای کار ایران و روسیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی،محمد شریعتمداری، وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد  بر تحکیم و تقویت روابط بین دو کشور تاکید کرد. وی گفت : خوشبختانه همکاری‌های دو کشور ایران و روسیه در بخش های سیاسی و منطقه‌ای در سطح مناسبی است و  […]

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی،محمد شریعتمداری، وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد  بر تحکیم و تقویت روابط بین دو کشور تاکید کرد.
 وی گفت : خوشبختانه همکاری‌های دو کشور ایران و روسیه در بخش های سیاسی و منطقه‌ای در سطح مناسبی است و  باید تلاش کنیم همکاری‌های اقتصادی نیز  توسعه یابد.
شریعتمداری با اشاره به برگزاری نشست های قبلی  گفت: بسیار خوشبختم نشست بهمن ماه سالجاری  به ثمر نشست و امروز شاهد امضای برنامه اقدام یادداشت تفاهم هستیم.
 شریعتمداری با اشاره به برنامه اقدام مشترک بین دو کشور گفت: زمینه های همکاری در حوزه های روابط کار،تامین اجتماعی، توسعه اشتغال و اعزام نیروی کار فراهم شده است و اجرای مفاد آن، می‌تواند سهم مهمی در تقویت روابط بین دو کشور داشته باشد.
 وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت همکاری در حوزه تامین اجتماعی ، افزود : شباهت های زیادی بین سیستم تامین اجتماعی در ایران و روسیه وجود دارد و ما از امضای موافقت نامه تامین اجتماعی بین دو کشور استقبال می کنیم.
در این نشست آنتون کوتیاکوف وزیر کار وحمایت اجتماعی فدراسیون روسیه نیزگفت: در سه ماهه اول، کار گروه‌هایی از سوی دو وزارتخانه، مفاد برنامه اقدام مشترک را کارشناسی و بررسی کردند.
 وی حوزه های تامین اجتماعی، روابط کار،  اعزام  نیروی کار،  مستمری برای بازنشستگان و تبادل تجربیات بین دو کشور را از مهمترین حوزه‌های همکاری بین دو کشور در برنامه اقدام مشترک   برشمرد .
وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه به توسعه و تقویت و تحکیم روابط بین دو کشور در حوزه های مشترک همکاری تاکید و ابراز امیدواری کرد نشست های بعدی بین دو وزارتخانه به صورت حضوری انجام شود.
در پایان این نشست ، برنامه اقدام مشترک یادداشت تفاهم همکاری به امضای محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ایران و آنتون کوتیاکوف، وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه رسید.
قبل از امضای این سند ، صورتجلسه کارگروه مشترک دو کشور توسط مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و معاون همکاری های بین المللی وزارت کار و حمایت های اجتماعی فدراسیون روسیه به امضا رسید.