وانت‌بارها به پارکینگ منتقل می‌شوند/ حیاط مدارس پارکینگ می‌شود
وانت‌بارها به پارکینگ منتقل می‌شوند/ حیاط مدارس پارکینگ می‌شود

شهردار تبریز گفت: مدیران و شهرداران مناطق تا ۱۰ روز آینده به جمع‌آوری سریع وانت بارهای سدمعبری اقدام کنند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار در چهارمین قرار خدمت از سومین دور قرارهای خدمت شهرداری تبریز در ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، به خصوص قطعات بزرگ و […]شهردار تبریز گفت: مدیران و شهرداران مناطق تا ۱۰ روز آینده به جمع‌آوری سریع وانت بارهای سدمعبری اقدام کنند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار در چهارمین قرار خدمت از سومین دور قرارهای خدمت شهرداری تبریز در ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، به خصوص قطعات بزرگ و خالی در مسیرهای اصلی و حتی مدارسی که ظرفیت و امکان سنجی  دارند، تبدیل به پارکینگ شود که از این طریق منبع  درآمدی برای مدرسه ایجاد شده و باعث کاهش ترافیک در معابر می‌شود.

وی بابیان اینکه طرح ساماندهی وانت‌بارهای سدمعبری همچنان تداوم دارد، ابراز کرد: از امروز طرحی ۱۰ روزه‌ای در حوزه ساماندهی وانت بارها آغاز می‌شود. اخطاریه‌های لازم برای وانت‌ها ارسال شده است در صورت مشاهده مجدد سدمعبر توسط این خودروها طبق روال قانونی به پارکینگ منتقل خواهد شد، چرا که وانت بارها باعث ایجاد ترافیک و تضییع حق شهروندان می‌شوند.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: بساط‌های میوه فروشان که باعث ایجاد اختلال تردد در معابر می‌شود هم جمع آوری خواهد شد.

سال ۱۴۰۲، سال زیباسازی و نورپردازی تبریز

شهردار تبریز با بیان اینکه زیباسازی در تبریز مورد غفلت واقع شده است، یادآور شد: سال ۱۴۰۲، سال زیباسازی و نورپردازی برای تبریز خواهد بود.

هوشیار تصریح کرد: از مجموعه رسانه‌های محلی تبریز که مشکلات شهری را برای برنامه ریزی مدیران شهری گزارش می‌کنند، قدردانی می‌کنم، چرا که معتقدم رسانه‌ها یکی از ارکان اصلی توسعه برای کلانشهرها هستند.

وی با بیان اینکه  منطقه سه در سال‌جاری عملکرد خوبی در حوزه خدمات شهری داشت، ولی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه می‌توان در سال آینده عملکرد خود را بهبود بخشد، متذکر شد: ناحیه‌محوری بخشی از مشکلات موجود در حوزه خدمات شهری را حل خواهد کرد.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه زیباسازی یکی از موضوعات مهمی است که در تبریز مورد غفلت واقع شده است، ابراز کرد: از هفته جاری اقدامات اولیه در این مورد آغاز شده و محوریت برنامه‌های عمرانی سال آینده  تبریز توجه به مقوله زیباسازی خواهد بود.

هوشیار با بیان اینکه در چند ماه آینده تبریز میزبان  گردشگران و میهمانان زیادی خواهد بود، خاطرنشان کرد: این موضوع مد نظر شهرداران مناطق دهگانه و مدیران سازمان‌ها قرار گیرد تا در حوزه نورپردازی و زیباسازی گام‌های موثری برداشته شود.

همچنین پیوست زیباسازی در یک ماه آینده به شورای اسلامی شهر ارائه شده و با برنامه ریزی دقیق شاهد تحول در حوزه زیباسازی خواهیم بود.

پایان پیام/س