هیچ مدیری حق شکایت از خبرنگاران را ندارد/
هیچ مدیری حق شکایت از خبرنگاران را ندارد/

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: هیچ مدیر دولتی حق شکایت از اصحاب رسانه را ندارد و هر مدیری از اصحاب رسانه شکایت کرده، آن رسانه به ما اطلاع دهد تا پیگیری کنیم و البته به دیگر نهادها توصیه می‌کنیم تا از شکایت کردن صرف‌نظر کنند. به گزارش قلم پرس به نقل خبرگزاری فارس ، اسماعیل جبارزاده صبح امروز در […]

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: هیچ مدیر دولتی حق شکایت از اصحاب رسانه را ندارد و هر مدیری از اصحاب رسانه شکایت کرده، آن رسانه به ما اطلاع دهد تا پیگیری کنیم و البته به دیگر نهادها توصیه می‌کنیم تا از شکایت کردن صرف‌نظر کنند.

به گزارش قلم پرس به نقل خبرگزاری فارس ، اسماعیل جبارزاده صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه استان، در خصوص حفظ شأن خبرنگاران از سوی مدیران و شکایت از خبرنگاران توسط مدیران دستگاه‌ها، با تأکید بر اهمیت حفظ شان خبرنگار، اظهار داشت: به همه مدیران گفته‌ایم که  نباید از خبرنگاران فرار کنند اما تعدادی از مدیران چون ارتباط ندارند و یا توان انتقال عملکردها را ندارند تصور می‌شود کاری نشده است و یا اینکه پاسخگویی به یک فرهنگ تبدیل نشده است لذا این فرهنگ باید نهادینه‌شده و هر مسؤولی باید در مقابل مردم پاسخگو باشد و البته کمی زمان‌بر خواهد بود.

هیچ مدیر دولتی حق شکایت از اصحاب رسانه را ندارد

وی افزود: هیچ مدیر دولتی حق شکایت از اصحاب رسانه را ندارد و هر مدیری از اصحاب رسانه شکایت کرده، آن رسانه به ما اطلاع دهد تا پیگیری کنیم و البته به دیگر نهادها همچون شهرداری توصیه می‌کنیم تا از شکایت کردن صرف‌نظر کنند.

جبارزاده در ادامه در خصوص موزه مطبوعات در خانه حریری و  ضعف استراتژی رسانه‌ای دولت در استان و تأکید بر ایجاد اتاق فکر رسانه‌ای استان، گفت: هیأت‌مدیره انجمن روزنامه‌نگاران اتاق فکر رسانه ما باشند و بررسی‌های لازم انجام و ایده‌ای که در خصوص بحث توسعه ارتباطات رسانه‌ای ارائه شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: موزه مطبوعات به‌صورت جدی پیگیری می‌شود و اخیراً تصمیم بر این شده تا دهه فجر به اتمام برسد و البته در کنار این موزه باید محلی نیز برای استقرار انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در نظر گرفته شود.

وی در ادامه در خصوص پیشنهاد ایجاد صندوق رفاه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، بیان کرد: در رابطه با ایجاد صندوق رفاهی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران چنین عنوانی در ردیف‌های بودجه وجود ندارد اما اگر چنانچه از طریق خود انجمن تشکیل شود تلاش خواهیم کرد تا حمایت کنیم.

جبارزاده در ادامه در پاسخ به سئؤالی در خصوص رفع مشکل واحدهای مشکل‌دار و بازپس‌گیری واحدها از افراد بدون صلاحیت، گفت: در مورد واگذاری واحدهای صنعتی به افراد غیر اهل‌فن و مسأله بازپس‌گیری از روزی که رئیس‌جمهوری دستور داد پیگیر هستیم، البته وقتی یک واحدی واگذار شد به دلیل مسائل و پروسه حقوقی بازپس‌گیری تنها با دستور رئیس‌جمهوری امکان ندارد.

وی ادامه داد: از جمله این واحدها، ماشین‌آلات تراکتورسازی تبریز بوده، که در طول سه سال این شرکت را که در زمان خودش یکی شرکت روبه‌راهی بوده و با تولید ۶۵۰ دستگاه لودر و بیل مکانیکی بکو به یک آقایی فروخته‌شده بود که در  زمان استقرار ما در استان سالانه دو دستگاه لودر یا بیل بکو تولید می‌کردند که آن‌هم به حقوق کارگرها می‌دادند، اما با پیگیری‌های انجام‌شده با همکاری صمیمانه دستگاه قضایی، این شرکت ورشکسته به تقصیر اعلام  و باز پس گرفته شد و به اهل آن یعنی شرکت تراکتورسازی تبریز سپرده شد.

استاندار آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: به واحدهایی که فعال هستند و تولید می‌کنند کاری نداریم و آن‌هایی که به‌ناحق گرفته‌شده و امکانات موجود واحدها را فروخته و حتی حقوق کارگر را نمی‌دهند با آن‌ها مقابله و برخورد قانونی و حقوقی می‌شود و ان‌شاءالله این موارد به حداقل رسیده و موارد به‌تدریج پس از نتیجه‌گیری اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر علت عدم تدریس زبان ترکی در دانشگاه‌ها، بیان داشت: در دفترچه کنکور رشته ادبیات ترکی درج شده و از سال جاری پذیرش دانشجو در دانشگاه تبریز صورت خواهد گرفت.