هوای تهران و بیشتر استان‌ها از فردا خنک می‌شود
هوای تهران و بیشتر استان‌ها از فردا خنک می‌شود

هوای تهران و بیشتر استان‌ها از فردا خنک می‌شود فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با میزان، در رابطه با وضعیت جوی کشور برای امروز ۳۰ تیر و روزهای آتی گفت: برای چند روز آینده در ساعات بعد از ظهر و شب، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس […]هوای تهران و بیشتر استان‌ها از فردا خنک می‌شود

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با میزان، در رابطه با وضعیت جوی کشور برای امروز ۳۰ تیر و روزهای آتی گفت: برای چند روز آینده در ساعات بعد از ظهر و شب، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه می‌شود که گاهی نیز خیزش گرد و خاک را به دنبال دارد.

وی افزود: برای امروز در استان‌های ساحلی خزر و از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده در استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت روزهای یکشنبه و دوشنبه در ارتفاعات البرز هم رخ می‌دهد.

گودرزی گفت: از فردا جمعه تا روز دوشنبه هفته آینده دما برای استان‌های ساحلی خزر و اردبیل به شکل محسوسی کاهش می‌یابد و هوا در بیشتر مناطق کشور خنک‌تر می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد توام با گرد و خاک در چند روز آینده رخ خواهد داد و در غرب و جنوب غرب کشور نیز طی سه روز آینده باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی، شرق دریای عمان و دریای خزر را برای چند روز آینده مواج و متلاطم اعلام کرد.

وی گفت: تهران نیز امروز آسمانی صاف دارد و در برخی ساعات با وزش باد همراه می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: بیشینه دمای امروز تهران ۳۸ درجه پیش‌بینی می‌شود و هوای تهران از فردا خنک‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/