همسر شهید باکری: آقا مهدی تمام کارها و حرکات هایش را با فرمایشات امام تنظیم می کرد
همسر شهید باکری: آقا مهدی تمام کارها و حرکات هایش را با فرمایشات امام تنظیم می کرد

همسر شهید باکری در دیدار با رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با اشاره به زندگی کوتاه امّا مفید خود با آقا مهدی گفت: وی معلم و استاد من در زندگی بود. او همیشه دنبال تکلیف بود و هیچگاه دنبال پست و مقام نبوده و خودش را ندید. وی در همین خصوص ادامه داد: آقا مهدی از زمانی که […]

همسر شهید باکری در دیدار با رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با اشاره به زندگی کوتاه امّا مفید خود با آقا مهدی گفت: وی معلم و استاد من در زندگی بود. او همیشه دنبال تکلیف بود و هیچگاه دنبال پست و مقام نبوده و خودش را ندید.

وی در همین خصوص ادامه داد: آقا مهدی از زمانی که خودش را شناخت هیچگاه برای خودش کاری نکرد و همیشه دنبال فرمایشات امام بود و اعتقاد به ولایت، تمام زندگی او را تحت الشعاع خود قرار داد.

صفیه مدرس با اشاره به مراسم خواستگاری اش گفت: مهدی اولین جمله ای که گفت این بود که برای من مهم نیست کجا باشم بلکه بنا به تکلیف دنبال آنجایی هستم که مثمرثمر باشم.

وی، همسر شهیدش را به لحاظ اخلاقی، وارسته دانسته و تاکید کرد: او سربازی واقعی برای امام و اسلام بود و تمام حرکات و اعمالش اعتقاد به امام بود و تمام کارها و حرکات هایش را با فرمایشات امام تنظیم می کرد و لحظه لحظه حیاتش، ولایت بود.

مدرس، « ادب » را علت جذابیت فردی و اجتماع یاران و دوستداران آقا مهدی حول آن شخصیت الهی خواند و تاکید کرد: با اینکه در دوران تحصیلش در دانشگاه، افکار انحرافی توده ها و… زیاد بود امّا چون با روحانیت ارتباط نزدیکی داشت و اهل مطالعه بود لذا او شاخص شد و بچه های بسیجی لشگر عاشق او بودند.

وی، دیگر ویژگی بارز شهید باکری را حساسیت به بیت المال و سخت گیری در رعایت این اموال دانسته و گفت: یکبار که خواستم روی کاغذ برای او این دو کلمه را بنویسم که « سبزی بخر »، با ناراحتی پشت سرم ظاهر شد و گفت چرا خودکار بیت المال را برداشتی. گفتم دو کلمه می خواهم بنویسم اما قاطعانه پاسخ داد: اصلا .

همسر شهید مهدی باکری، ارادت عمیق و قلبی به روحانیت را از جمله ویژگی های شهید خوانده و تاکید کرد: وی در آن دوران با روحانیت انقلابی به ویژه مقام معظم رهبری و شهید مدنی ارتباط زیادی داشت و ارتباط با روحانیت را بسیار به ما تاکید می کرد.

منبع: خبرگزاری بسیج

download