هشدار در خصوص افزایش کانال‌های صیغه‌یابی در آذربایجان‌شرقی
هشدار در خصوص افزایش کانال‌های صیغه‌یابی در آذربایجان‌شرقی

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی گفت: در تلاشیم شعبه پلیس فتا را طی ۶ ماهه دوم امسال در شهرستان بناب راه‌اندازی کنیم و تلاش می‌کنیم با همکاری فرمانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری نسبت به راه‌اندازی شعبه پلیس فتا تا پایان امسال در بناب اقدام کنیم. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محسن […]

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی گفت: در تلاشیم شعبه پلیس فتا را طی ۶ ماهه دوم امسال در شهرستان بناب راه‌اندازی کنیم و تلاش می‌کنیم با همکاری فرمانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری نسبت به راه‌اندازی شعبه پلیس فتا تا پایان امسال در بناب اقدام کنیم.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محسن محمودی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهرستان بناب با بیان اینکه شاهد کاهش یک درصدی جرایم سایبری در استان هستیم؛ اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی جزو پنج استان کشور است که در بحث فضای سایبری درگیر است ولی با همت و تلاش عزیزان در پلیس فتا شاهد کاهش یک درصدی جرایم سایبری در این استان هستیم.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های پلیس فتا در استان، کاهش جرایم سایبری استان را نتیجه اقدامات هوشمندانه اصحاب رسانه، همکاری مسوولان، ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان، آگاه‌سازی والدین، تدابیر فرماندهی انتظامی استان مبنی بر توسعه اقدامات پیشگیرانه توسعه محور در راستای کاهش جرایم بسیار مؤثر دانست و افزود: ما باید با فرهنگ‌سازی به سمت پیشگیری حرکت کنیم.

 رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استاندارد رسیدگی به پرونده‌های جرایم سایبری در کشور ۳۷ روز است؛ گفت: توانسته‌ایم این مدت را به ۱۲ روز در استان کاهش دهیم.

محمودی از کشف ۱۰۲ درصدی جرایم سایبری در آذربایجان‌شرقی خبرداد و گفت: نشر اکاذیب در صدر جرم‌های سایبری استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه انتقاد عامل توسعه است؛ یادآور شد: پلیس فتا خبرنگاران را افسران جنگ نرم و همکاران خود در عرصه جنگ نرم می‌داند و همواره آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات است.

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی در خصوص افزایش کانال‌های صیغه‌یابی در استان هشدار داد و تصریح کرد: باید قدرت نه گفتن را در فضای مجازی بیشتر تمرین و ترویج کنیم.

محمودی به تأکیدات سردار فرماندهی انتظامی آذربایجان‌شرقی مبنی بر توجه و اهتمام هر چه بیشتر برای جلوگیری از آسیب‌های حوزه فضای سایبری اشاره و خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا پایان امسال در پنج شهرستان استان شعبه پلیس فتا را راه‌اندازی کنیم که شهرستان بناب نیز جزو این اولویت است.

وی با هشدار به والدین جهت رصد فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی تأکید کرد: والدین باید به هشدارهای پلیس فتا اعتماد کنند، زیرا ما پای کار هستیم و با خودمان عهد بسته‌ایم ذره‌ای عقب‌نشینی نکنیم و در خدمت به مردم شبانه‌روزی تلاش خواهیم کرد.

این کارشناس ارشد حوزه ارتباطات همچنین با تأکید بر جلوگیری از نشر اکاذیب در سایت‌های خبری و کانال‌های تلگرامی تصریح کرد: شهروندان محترم در این راستا دقت کرده و هرخبری را باور نکنند و صرفاً اخبار را از خبرگزاری‌ها و سایت‌های معتبر پیگیری کنند.

محمودی با بیان اینکه والدین تهدیدات فضای مجازی را تحت کنترل قرار دهند؛ گفت: گوشه‌گیری در منزل، حضور طولانی مدت و تا نیمه‌های شب در فضای مجازی توسط فرزندان از جمله علایمی است که آسیب‌های جدی فضای سایبری را نشان می‌دهد، از این رو والدین در مواجهه با چنین مواردی تدابیر لازم را اعمال کنند تا فرزندانشان در دام افراد سودجو نیفتند.

وی اظهار کرد: به تمام کسانی که بخواهند امنیت، آسایش و آرامش مردم را در فضای مجازی به هم ریزند و آبروی افراد را لکه‌دار و خدشه‌دار کنند، هشدار می‌دهم که از هرگونه اقدام غیراخلاقی اجتناب و پرهیز کنند که در غیر این صورت تمام فعالیت آنها در رصد پلیس بوده و بلافاصله در کمترین زمان ممکن دستگیر و احکام شرعی و قانونی را در ارتباط با آنها اجرا خواهیم کرد. از این رو قبل از اینکه برخوردی با این افراد صورت بگیرد، خودشان رفتار خود را اصلاح کنند.