به گزارش ایسنا، محمدمهدی حاج محمدی در مراسم رونمایی از سامانه حمایت از خانواده زندانیان که امروز در سازمان زندان‌ها برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: امروز اولین جلسه ای است که در سال جدید  بصورت ویدیو کنفرانس با مدیران کل استان ها برگزار شده است.  در روزهای اخیر انتصابات جدیدی […]

به گزارش ایسنا، محمدمهدی حاج محمدی در مراسم رونمایی از سامانه حمایت از خانواده زندانیان که امروز در سازمان زندان‌ها برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: امروز اولین جلسه ای است که در سال جدید  بصورت ویدیو کنفرانس با مدیران کل استان ها برگزار شده است.  در روزهای اخیر انتصابات جدیدی را داشتیم.

وی افزود: در سال گذشته اولویت هایی اعلام شد. ما تاکیدمان بر بحث اشتغال بود. هدفگذاری ۵۰ درصدی را برای اشتغال زندانیان معین کردیم و تلاش شد که این امر محقق شود. در این امر آقای شمس تلاش های جدی داشتند و به واسطه توجه مدیران کل ما، رقم اشتغال زندانیان  در سال گذشته به رقم ۵۴ درصد رسید. هدفگذاری امسال ما  اشتغال ۸۰ درصدی است.

وی افزود:  در سال ۱۴۰۰ چشم انداز سازمان زندان‌ها، اجرای سند تحول قضایی است.

حاج محمدی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ علاوه بر آنچه در سال قبل اعلام کردیم ۴ اولویت اصلی  مدنظر است. یکی اشتغال ۸۰ درصدی است و بحث دیگر رسیدگی به خانواده زندانیان و تلاش بیشتر برای اجرای دقیق تر تفکیک و طبقه بندی زندانیان است‌ و بحث دیگرمان اصلاح بزهکاران و مقوله توبه است. 

رییس سازمان زندان‌ها تاکید کرد: بحث خانواده زندانیان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است‌. فقط جلوگیری از زندانیان و محافظت از آنها مهم نیست. درست است که زندانی نباید فرار کند ولی زندانی باید خودکشی و خودزنی هم نکند و به واسطه زندانی شدن سرپرست خانواده می طلبد که ما به سمت خانواده زندانیان بشتابیم. توجه به خانواده زندانیان به کار ما روح می دهد. 

وی افزود: خانواده زندانیان مستحق ترحم و دلسوزی اند زیرا در جرم سرپرست خانواده بی تقصیرند.

رییس سازمان زندان‌ها تاکید کرد: یکی از تاکیدات ویژه رییس قوه قضاییه حبس تحت مراقبت های الکترونیکی است و اهمیت خانواده زندانیان است که ما پابند را هم دنبال می کنیم‌ و در دستور کار ما در سال ۱۴۰۰ است. 

انتهای پیام