نوسازی ناوگان تاکسیرانی تبریز با وام ۵۰ میلیونی
نوسازی ناوگان تاکسیرانی تبریز با وام ۵۰ میلیونی

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست کشور گفت: نوسازی ناوگان تاکسیرانی، مدیریت پسماند و ماشین‌آلات سنگین این سازمان اولویت صندوق ملی محیط زیست در تبریز است که با همکاری شهرداری تبریز انجام می‌گیرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، سجاد انجم‌شعاع  شامگاه امروز در دیدار با محبوب تیزپاز، قائم مقام شهردار و مدیران عامل سازمان‌های پسماند و […]مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست کشور گفت: نوسازی ناوگان تاکسیرانی، مدیریت پسماند و ماشین‌آلات سنگین این سازمان اولویت صندوق ملی محیط زیست در تبریز است که با همکاری شهرداری تبریز انجام می‌گیرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، سجاد انجم‌شعاع  شامگاه امروز در دیدار با محبوب تیزپاز، قائم مقام شهردار و مدیران عامل سازمان‌های پسماند و تاکسیرانی شهرداری تبریز اظهار کرد: طرح سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در طراحی دستگاه‌های تولید خشکاله در مبدأ طرح خوبی است که می‌تواند به صورت پایلوت در تبریز به اجرا درآید.

وی افزود: در فاز اول می توان در یکی از شهرهای کوچک استان و یا در یکی از محلات تبریز این طرح را اجرایی کرده و در آینده گسترش داد.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست ادامه داد: در بحث خودروهای فرسوده و آلاینده شهری با تعیین اولویت تاکسی‌های شهری از سوی سازمان محیط زیست استان می‌توانیم تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت چهار ساله ارائه کنیم.

وی اضافه کرد: آماده اجرای یک برنامه هدفمند برای نوسازی تاکسی های شهری تبریز در عرض شش ماه آینده هستیم.

انجم‌شعاع با اشاره به احداث خانه‌های سبز در شهر  قم خاطرنشان کرد: طرح خانه‌های سبز به صورت پایلوت در شهر قم اجرایی شده است که این خانه‌ها برق خود را از انرژی خورشیدی و آب مورد نیازخود را از طریق پساب شستشو تامین می‌کنند.

وی افزود: سازمان محیط زیست نیز مشوق‌هایی برای سازندگان این خانه ها ارائه می‌کند و می توانیم این طرح را نیز در تبریز اجرایی کنیم.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست یادآور شد: موارد مطرح‌شده در این جلسه پروژه‌محور بود و می‌توانیم همانند استان گلستان و با نگاهی کلی‌تر صندوق مشترک محیط‌زیست در آذربایجان‌شرقی را تأسیس کنیم که منابع مالی مشخصی داشته و خودگران است.

وی اضافه کرد: در حوزه پسماند صندوق ملی محیط‌زیست ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز  پرداخت می‌کند.

انتهای پیام/