خبرگزاری میزان – اسماعیل دهقان، رئیس دادگستری شهرستان بافق در نشست با اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف این حوزه قضایی بیان کرد: بهترین و ماندگارترین راه، حل و فصل بنیادین اختلافات است تا پس از مدتی طرفین مجددا دعاوی سابق را مطرح نکنند. رئیس دادگستری شهرستان بافق افزود: شورا‌ها به عنوان یک نهاد مردم […]

خبرگزاری میزان – اسماعیل دهقان، رئیس دادگستری شهرستان بافق در نشست با اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف این حوزه قضایی بیان کرد: بهترین و ماندگارترین راه، حل و فصل بنیادین اختلافات است تا پس از مدتی طرفین مجددا دعاوی سابق را مطرح نکنند.

رئیس دادگستری شهرستان بافق افزود: شورا‌ها به عنوان یک نهاد مردم محور نقش بسیار مهمی در نظام دادرسی، قضازدایی و عدالت سازشی دارند.

وی استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار در حل و فصل دعاوی را تاثیر گذار دانست و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت اقشار مختلف مانند نخبگان، بزرگان و معتمدین، روحانیون به منظور نهادینه کردن توسعه فرهنگ صلح و سازش و اصلاح ذات البین و آشتی در جامعه بسیار موثر است.

دهقان ضمن قدردانی از زحمات بی بدیل اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف گفت: تمامی کارکنان خدوم این مجموعه با عزمی راسخ در برقراری صلح و سازش همت گماردند و با علاقه وافر و قدم گذاشتن در این کار خطیر، علاوه بر پیشبرد اهداف متعالی در جهت گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، از اجر معنوی بسیار بالایی برخورداند.

لازم به ذکر است در این نشست تمامی کارکنان و اعضای شورای حل اختلاف به بیان مسائل و مشکلات موجود در این حوزه پرداختند.

انتهای پیام/