نشاط اجتماعی می‌تواند از آسیب‌ها پیشگیری کند
نشاط اجتماعی می‌تواند از آسیب‌ها پیشگیری کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: نشاط اجتماعی، مانع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فعالیت‌های زیرزمینی است و همه نهادها و متولیان این حوزه باید بیش از اینها به این مسأله توجه داشته باشند.

به گزارش قلم پرس، علیار راستگو در سیزدهمین نشست هیأت اندیشه‌ورز استان با محوریت نشاط اجتماعی، افزود: در جامعه ای که در آن نشاط اجتماعی برقرار باشد در آن جامعه امید، سرزندگی و دل‌بستگی بین مردم و حاکمیت استوار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نشاط اجتماعی می‌تواند از آسیب‌ها پیشگیری کند، گفت: هرچقدر آسیب‌های اجتماعی گسترش یابند هزینه مقابله با آنها نیز بیشتر خواهد بود؛ بنابراین باید به فکر پیشگیری باشیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی نیز به ابلاغیه‌های شورای اجتماعی کشور و برنامه پیشنهادی سازمان امور اجتماعی کشور در رابطه با نشاط اجتماعی اشاره کرد و گفت: تحقق این موضوع در اولویت کاری دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

بدر شکوهی افزود: نشاط، امری درونی و برخاسته از رضایت است و برای ایجاد نشاط اجتماعی باید ملاحظات فرهنگ ملی و هنجارهای اعتقادی مورد توجه قرار گیرد.

وی، توجه به فرهنگ و آداب و رسوم بومی از جمله موسیقی سنتی را از اقدامات مناسب برای ارتقای نشاط اجتماعی عنوان کرد و افزود: در این زمینه باید به تنوع فرهنگی و موسیقی های بومی و محلی و همچنین بهره گیری از ظرفیت‌های سازمان های مردم نهاد توجه شود.

رئیس دانشگاه تبریز هم با بیان اینکه نشاط اجتماعی موتور محرکه هر جامعه‌ای است، اظهار داشت: جامعه‌ای که در آن نشاط اجتماعی حاکم باشد، در مسیر رشد و پیشرفت قرار خواهد گرفت.

میررضا مجیدی با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها و متولیان این حوزه باید با توجه به تاریخ، تمدن و فرهنگ گذشته در جامعه نشاط اجتماعی به وجود آورند، تصریح کرد: ما باید با توجه به آموزه های دینی، اعتقادی، آیین‌ها، باورها و فرهنگ گذشته خویش نشاط و شادابی را در جامعه نهادینه کنیم و نباید در این راستا از فرهنگ جوامع غربی تبعیت کنیم.

در این جلسه برخی اساتید و اعضای شرکت کننده به ارایه دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص نشاط اجتماعی، آثار و پیامدهای آن پرداختند.