نخستین جشنواره‌ی استانی ابوذر در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود
نخستین جشنواره‌ی استانی ابوذر در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

دهقان‌نژاد گفت: اولین جشنواره استانی ابوذر در آذربایجان‌شرقی در هفته بسیج سال جاری برگزار می گردد. به گزارش قلم پرس، روح‌الله دهقان‌نژاد با اعلام این خبر اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه در نظر دارد به جهت نشان دادن نقش مطبوعات و رسانه در آگاهی بخشی مردم و همچین ایجاد همدلی بین اصحاب رسانه استان نخستین […]

دهقان‌نژاد گفت: اولین جشنواره استانی ابوذر در آذربایجان‌شرقی در هفته بسیج سال جاری برگزار می گردد.

به گزارش قلم پرس، روح‌الله دهقان‌نژاد با اعلام این خبر اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه در نظر دارد به جهت نشان دادن نقش مطبوعات و رسانه در آگاهی بخشی مردم و همچین ایجاد همدلی بین اصحاب رسانه استان نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر را برگزار نماید.

وی ادامه داد: تقویت روحیه خودباوری بین خبرنگاران انقلابی، افزایش تولیدات متناسب با اهداف انقلاب در رسانه‌ها و تلاش برای ارتقای منزلت خبرنگاران از دیگر اهداف مهم برگزاری این جشنواره است.

مسئول بسیج رسانه آذربایجان شرقی گفت: جشنواره رسانه ای ابوذر با محورهای تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر، دشمن شناسی، معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و تقویت روحیه در هفته‌ی بسیج برگزار می‌گردد.

وی اذعان داشت: در صورت تایید کمیته‌ی علمی موضوعات بومی همچون دریاچه ارومیه و ارزیابی گردشگری با محوریت تبریز ۲۰۱۸ نیز جزو محورهای این جشنواره خواهد بود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه استان آذربایجان‌شرقی جزو سه استان پایلوت در اقتصاد مقاومتی کشور بوده و به عنوان الگو در این عرصه نیز معرفی شده است، عنوان کرد: از دیگر محورهای مهم این جشنواره‌ی استانی بررسی دستاوردهای اقتصاد مقاومتی و تاثیر آن در پیشرفت وضعیت اقتصادی استان خواهد بود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های سه گانه این جشنواره در نخستین جلسه هماهنگی، خاطر نشان ساخت: فراخوان این جشنواره و اعلام زمان ارسال آثار در مرداد ماه سال جاری اعلام خواهد شد.

دهقان‌نژاد با بیان اینکه آثار منتخب جشنواره‌ی استانی به سومین جشنواره‌ی ملی ارسال خواهد شد، ابراز کرد: از عموم اصحاب رسانه دعوت می‌کنم با ارسال آثار خود کیفیت جشنواره را ارتقا بخشند تا آثاری شایسته به مرحله‌کشوری معرفی گردد.

گفتنی است در نخستین جلسه هماهنگی جشنواره استانی ابوذر سید داوود قریشی به عنوان دبیر اجرایی، محمد عزیزی به عنوان دبیر کمیته علمی و کریم صمدزاده به عنوان دبیر کمیته پشتیبانی انتخاب شدند.