نتیجه نهایی انتخابات در همه حوزه‌ها تا فردا اعلام خواهد شد
نتیجه نهایی انتخابات در همه حوزه‌ها تا فردا اعلام خواهد شد

دور دوم انتخابات مجلس دهم در ۵۵ حوزه انتخابیه آغاز شد در حالی آغاز شد که در ساعات نخستین امروز وزیر کشور، رییس ستاد انتخابات کشور، استاندار تهران و معاون استاندار توضیحاتی ارائه کردند. به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، ‌ با حضور در ستاد انتخابات کشور و در […]

دور دوم انتخابات مجلس دهم در ۵۵ حوزه انتخابیه آغاز شد در حالی آغاز شد که در ساعات نخستین امروز وزیر کشور، رییس ستاد انتخابات کشور، استاندار تهران و معاون استاندار توضیحاتی ارائه کردند.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، ‌ با حضور در ستاد انتخابات کشور و در جمع خبرنگاران رسانه‌های مختلف و در ارتباط مستقیم تلویزیونی با سراسر کشور، ‌ دستور آغاز اخذ رأی در ۵۵ حوزه انتخابیه مرحله دوم انتخابات را رأس ساعت ۸ صبح امروز صادر کرد.

۶۰ هزار رای‌اولی واجد شرایط رای دادن هستند

محمدحسین مقیمی، رئیس ستاد انتخاباتی کشور درباره انتخابات امروز گفت: سن قانونی شرکت در انتخابات ۱۸ سال است و متولدان قبل از ۱۰ اردیبهشت ۱۳۷۷ می‌توانند در نامزدهای مدنظرشان رای دهند. در این مرحله از انتخابات حایزان شرایط رای دادن در هر حوزه انتخابیه فقط به این شرط می‌توانند رای دهند که مرحله نخست نیز در‌‌ همان حوزه رای داده باشند و رای دادن آنان در دیگر حوزه‌های انتخابیه ممنوع و تخلف است.

همچنین وزارت کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که لازم نیست شناسنامه رای دهنده عکس دار باشد. دارندگان شناسنامه‌های بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت کرده و رای بدهند.

معاون استاندار تهران گفته نتایج استان تهران تا ساعت ۲۴ امشب اعلام می‌شود و وزیر کشور نیز پیش‌بینی کرده تا هشت صبح روز شنبه نتایج در سراسر کشور مشخص شود.

استاندار تهران: خرید و فروش آرا صحت ندارد

سیدحسین هاشمی استاندار تهران نیز مسئله خرید و فروش آرا در رباط‌کریم را تکذیب کرد و گفت در هر انتخاباتی شایعه درست می‌کنند اما با شایعه نمی‌توان انتخابات را پیش برد.

استاندار تهران همچنین گفت: از دیشب همه مسائل را کنترل می‌کنم در انتخابات همه رقبا این حرف‌ها را می‌زنند مهم این است که این حرف‌ها با سند همراه باشد.

 

فردا صبح نتایج نهایی اعلام می‌شود

محمدحسین مقیمی که در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور داشت، به خبرنگار سیاسی ایلنا گفت: نتیجه نهایی انتخاباتدر همه حوزه‌ها تا فردا اعلام خواهد شد.