نباید مرعوب پروپاگاندای رسانه‌ای شویم/ تمام مراحل اداری خرید دوربین های ورزشگاه انجام گرفته
نباید مرعوب پروپاگاندای رسانه‌ای شویم/ تمام مراحل اداری خرید دوربین های ورزشگاه انجام گرفته

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت: آنچه برای همه مهم است این بوده که نباید مرعوب پروپاگاندای رسانه‌ای شویم، هرچند هجمه‌های سنگین و پیچیده‌ای وجود دارد، مهم‌ترین هدف دشمن برای مواجهه با نظام و انقلاب، هدف‌گذاری روی مردم است.

مرتضی صفری  امروز در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان در خصوص برنامه های رسانه ملی در ایام الله دهه مبارک فجر، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین جلسه کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر اظهار داشت: جامعه رسانه‌ای استان جزو مظلوم‌ترین قشرها هستند، چراکه اگر تعریف کنیم تمجید می‌کنند اما وقتی نقدی در میان باشد هدف  قضاوت‌های غیرمنصفانه قرار می‌گیریم.

وی افزود: رسانه مستقل و آزاد نباید از تائیدها خوشحال و نه از تکذیب‌ها ناراحت شوند، درجایی که یک رسانه برای منافع مردم قدم برمی‌دارد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت: امروز رسانه خواسته یا ناخواسته در خط مقدم جنگی قرار گرفته‌اند که حتی یک عملیات نظامی و اتفاق خاص به‌خودی‌خود هدف نبوده و برای استفاده رسانه‌ای اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: با توجه به اتفاقات یک سال گذشته استفاده رسانه‌ای از اتفاقات و کار بر روی افکار عمومی برای ناامید کردن مردم نسبت به آینده و کلیت نظام جمهوری اسلامی بوده است.

صفری اضافه کرد: امروز با دو واقعیت روبرو هستیم، واقعیتی که در سطح جامعه وجود دارد و همه ما وجود مشکلات و مسائل را تائید می‌کنیم که بخش بزرگی از این مشکلات به تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمنان علیه کشور مربوط بوده و بخش دیگری هم مربوط به سو مدیریت‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت موجود جامعه ایرانی تشیع میلیونی سردار سپهبد شهید سلیمانی بود و موضوع دیگری که با آن مواجه هستیم واقعیتی هست که فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در افکار عمومی بازنمایی می‌کنند، با توجه به این مسئله رسانه‌های مهم‌ترین و اثرگذارترین گزینه برای مردم مورد پشت‌صحنه فضای مجازی روشنگری کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به حوادث بنزین و سقوط هواپیما، گفت: آنچه برای همه مهم است این بوده که نباید مرعوب پروپاگاندای رسانه‌ای شویم، هرچند هجمه‌های سنگین و پیچیده‌ای وجود دارد، مهم‌ترین هدف دشمن برای مواجهه با نظام و انقلاب، هدف‌گذاری روی مردم است.

وی با بیان اینکه به‌عنوان یک رسانه نباید از دایره انصاف خارج شویم، و تمام نقدها و تبلیغ‌ها باید به ایجاد  امید ختم شود، ادامه داد: باید با توانمندی‌های خودمان را شناسایی کنیم، از بسیاری از ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد همانند اساتید مرجع و برجسته دانشگاهی و فرهیخته غفلت کرده‌ایم در مقابل به دلیل این غفلت برخی افراد که حتی ممکن است دیپلم هم نداشته باشد به دلیل برخی موضوعات ساده به هدایت‌کننده‌های افکار عمومی تبدیل‌شده‌اند.

صفری با اشاره به ایجاد مرکز اعتدال با همکاری آمریکا و عربستان سعودی، گفت: امروز در مقطعی قرارگرفته‌ایم که با جنگ تمام‌عیار ترکیبی روبه‌رو هستیم، که در این راستا جنگ اقتصادی، حملات سایبری، موضوع دیپلماسی و جنگ اطلاعاتی و پروپاگاندای رسانه‌ای و نیروهای نظامی نامنظم و حمایت از ناآرامی‌ها و آشوب‌ها مطرح است که همه این برنامه‌ها علیه ایران اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: پیش‌ از این دشمن بر روی قشر تحصیل‌کرده جامعه تمرکز کرده بود که همچنان ادامه دارد اما طراحی اصلی در حال حاضر تمرکز بر روی اقشار متوسط به پایین جامعه است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ادامه در خصوص برنامه های مرکز آذربایجان شرقی در ایام دهه مبارک فجر، افزود: اهدافی که در ایام دهه فجر به دنبال آن هستیم ایجاد شورونشاط ملی، بازخوانی انقلاب اسلامی و گفتمان انقلابی گری، مقابله با جنگ نرم و برنامه‌ریزی دشمنان برای از بین بردن هویت واقعی انقلاب اسلامی، تبیین نقش انقلاب اسلامی ایران در احیای هویت دینی و بیداری سایر ملت‌ها، تبیین ابعاد مختلف بیانیه گام دوم به‌عنوان فصل جدیدی از انقلاب اسلامی و تشریح کارنامه انقلاب و دستاوردهای آن است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین برنامه صداوسیما که برای ایام دهه مبارک فجر پیش‌بینی کرده است و یقیناً جامعه هنری استان آن را تحسین خواهد کرد، پخش سریال «جلال» در شبکه یک سیما، تولیدشده در مرکز صداوسیمای استان است به‌طوری‌که ۹۰ درصد این سریال کار بومی محسوب می‌شود.

صفری بیان کرد: این سریال در ۱۵ قسمت ۴۰ دقیقه از ۱۲ بهمن در کنداکتور پخش شبکه یک سیما قرار خواهد در ۲۹ بهمن تمام می شود.

وی افزود: در سال ۱۳۹۸تعداد ۲۵ قطعه با مضامین انتخابات، سردارشهید حاج قاسم سلیمانی، سرداران آذربایجان و طبیعت،وحدت و…تولید شده است.

وی با اشاره به نزدیک شدن ایام انتخابات، گفت: تاکنون ۶۶۶۰  دقیقه درحوزه  انتخابات تولید داشته و۳۵۰ ساعت برنامه در رادیو و تلویزیون خبر در مجموع ویژه انتخابات پیش بینی شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در خصوص تجهیز دوربین های ورزشگاه یادگار امام تبریز گفت: علیرغم فشارهای یکی از نمایندگان برای جلوگیری از انجام شدن این موضوع ،استاندار آذربایجان شرقی به دلیل درخواست هواداران و احترام هواداران تلاش برای تحقق این امر را انجام دادند و در حال حاضر تمام مراحل اداری خرید دوربین های ورزشگاه انجام گرفته و وارد فاز اجرایی و عملیاتی شده است.

صفری از تلاش های استاندار برای تامین بودجه استانی برای خرید دوربین ها تشکر کرده و گفت: بودجه تامین شده ریالی نیست و در قالب اسناد خزانه اسلامی دوساله پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: تمام مراحل اداری خرید دوربین های ورزشگاه انجام گرفته و وارد فاز اجرایی و عملیاتی شده است.

صفری با اعلام اینکه فردا مناقصه انجام می شود و شرکت برنده مشخص می شود، افزود: یکی از دلایل تاخیر خرید و تجهیز دوربین ها، کمیسیون ماده ۲  وزارت اقتصاد و دارایی است که خوشبختانه این مشکل را هم با پیگیری حل کردیم.