مهیا بودن شرایط تحقق شعار سال در آذربایجان‌شرقی/ عده‌ای برخلاف جهت توصیه‌های رهبری رفتار می‌کنند
مهیا بودن شرایط تحقق شعار سال در آذربایجان‌شرقی/ عده‌ای برخلاف جهت توصیه‌های رهبری رفتار می‌کنند

[ad_1] رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: از لحاظ مدیریت استانی فضای تحقق شعار سال در آذربایجان‌شرقی کاملا مهیا است. یونس ژائله در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز، اظهار کرد: هم استاندار و هم سایر دستگاه‌های ذیربط برای تحقق کامل شعار سال و منویات رهبری همراه هستند و بخش خصوصی در این ارتباط احساس تنهایی نمی‌کند […]

[ad_1]


رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: از لحاظ مدیریت استانی فضای تحقق شعار سال در آذربایجان‌شرقی کاملا مهیا است.

یونس ژائله در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز، اظهار کرد: هم استاندار و هم سایر دستگاه‌های ذیربط برای تحقق کامل شعار سال و منویات رهبری همراه هستند و بخش خصوصی در این ارتباط احساس تنهایی نمی‌کند که این اتفاق ارزشمندی است.

وی افزود: بهرحال مسائلی هستند که خارج از حیطه اختیارات استان تصمیم‌گیری شده‌اند و در سطح کلان مشکل جدی درست کرده‌اند؛ از جمله مواردی که مطرح است و باید تصمیمات جدی در این ارتباط گرفته شود تامین آب، برق و گاز برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی جدید است.

ژائله با بیان اینکه مسئله بعدی تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی است، تصریح کرد: یک واحد تولیدی که تازه راه‌اندازی شده و در سایت بهین‌یاب سابقه‌ای ندارد سهمیه زیادی نیز برای تامین مواد اولیه مورد نیاز نخواهد داشت.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز اذعان داشت: در بخش‌های مختلف صنعت کشور دچار بحران جدی هستیم و در بحث تامین مواد اولیه کارخانجات از جمله صنایع غذایی مثل آرد و شکر واقعا مشکلات اساسی وجود دارد که در حیطه اختیارات استان نیست.

این فعال اقتصادی متذکر شد: اگر این مسائل حل نشود منجر به تعطیلی بسیاری از کارخانجات خواهد شد و به تدریج انگیزه سرمایه‌گذاری، تولید، توسعه، صادرات و اشتغال‌آفرینی همه از بین خواهد رفت.

ژائله مدعی شد: به نظر می‌رسد عده‌ای برخلاف جهت توصیه‌های رهبری عمل می‌کنند و موجب دلسردی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی واقعی می‌شوند.

وی توضیح داد: دشمنان قسم خورده نظام که نتوانستند در اوج تحریم‌ها تولید و اقتصاد کشور را به نابودی بکشانند حالا هم از طرق مختلف مثل ایجاد مشکل در تامین مواد اولیه، خلق ابرتورم و بحران‌های اجتماعی و مسائل دیگر سعی در دلسردی و توقف چرخ‌های اقتصادی کشور دارند.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز خاطرنشان ساخت: وضعیت واقعا نگران کننده است و باید مسوولان اقتصادی کشور با هوشیاری این مسائل را مدیریت کرده و کشور را به سمت تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین هدایت کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۲۶

 

 

 

 

 


[ad_2]