ملاقات مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان با وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران
ملاقات مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان با وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان که در حال دیدار رسمی از تهران می باشد. امروز شنبه بعدازظهر با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در محل وزارت امورخارجه دیدار و گفتگو کرد. به گزارش قلم پرس به نقل از سایت وزارت امور خارجه،  دکتر ظریف در این ملاقات ابراز داشت: […]

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان که در حال دیدار رسمی از تهران می باشد. امروز شنبه بعدازظهر با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در محل وزارت امورخارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش قلم پرس به نقل از سایت وزارت امور خارجه،  دکتر ظریف در این ملاقات ابراز داشت: افغانستان برای جمهوری اسلامی ایران همسایه ای دوست می باشد و پیشرفت و امنیت این کشور به مانند پیشرفت و امنیت ایران محسوب می شود. وی در این خصوص تاکید کرد. این بیان یک اظهار نظر دوستانه و شخصی نیست بلکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران تلقی می گردد.
دکتر ظریف در ادامه با اشاره به دستور مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل کودکان افغانی در جمهوری اسلامی ایران گفت: این امر بیانگر آن است که ما در بالاترین سطح به پیشرفت و توسعه افغانستان اعتقاد داریم .
وزیرامورخارجه کشورمان با اشاره به قرابت های دو ملت ایران و افغانستان گفت: لازم است همکاری های فیمابین در تمامی زمینه ها تا حد ممکن توسعه یابد و بیش از گذشته نهادینه شود.
محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان با اشاره به برادری و دوستی بین دو کشور ایران و افغانستان گفت: همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای افغانستان از اهمیت بالایی برخوردار است. وی همچنین روز ۱۷ مرداد، سالگرد شهادت جمعی از دیپلمات ها و خبرنگاری از کشورمان در مزار شریف را تسلیت و بر همکاری های همه جانبه و مستمر کشورهای منطقه در مبارزه با تروریزم و افراط گرایی تاکید کرد.
مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان پروژه چاه بهار را نشانه ای مثبت از آغاز همکاری های اساسی دو کشور توصیف نمود.