به گزارش گروه بین‌لملل خبرگزاری فارس، «آنتونی فائوچی» رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا روز سه‌شنبه هشدار داد که آمریکا به زودی شاهد موج چهارم ابتلا به ویروس کرونا خواهد بود. وی که با «یو‌اس نشنال پرس» مصاحبه می‌کرد، گفت: «ما واقعا در آستانه یک موج هستیم. هم اکنون زمان حساسی بوده و به […]

به گزارش گروه بین‌لملل خبرگزاری فارس، «آنتونی فائوچی» رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا روز سه‌شنبه هشدار داد که آمریکا به زودی شاهد موج چهارم ابتلا به ویروس کرونا خواهد بود.

وی که با «یو‌اس نشنال پرس» مصاحبه می‌کرد، گفت: «ما واقعا در آستانه یک موج هستیم. هم اکنون زمان حساسی بوده و به همین راحتی می‌توانیم وارد یک موج ابتلا شویم».

فائوچی گفت: «ابتلاهای جدید از میزان اوج ماه ژانویه کاهش یافته اما دوباره در حال افزایش است».

این مقام آمریکایی هشدار داد که امکان دارد بار دیگر شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۶۰ هزار مورد در روز برسد.

رئیس موسسه بیماری‌های واگیردار گفت این غلط است که استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی با این فرضیه که کشور از اهداف واکسیناسیون خود عبور کرده، کاهش یابد.

آمریکا بالاترین تعداد قربانی در جهان را با رقم ۵۵۵ هزار نفر دارد و حدود ۱۹ درصد کل فوتی‌های این بیماری در جهان را شامل می‌شود. در سه هفته گذشته علیرغم واکسیناسیون در آمریکا، آمار فوتی‌های این کشور افزایش داشته است.

انتهای پیام/.