معاون وزیر صمت: فعالان اقتصادی به امید چراغ سبز، چراغ قرمز را تحمل می‌کنند
معاون وزیر صمت: فعالان اقتصادی به امید چراغ سبز، چراغ قرمز را تحمل می‌کنند

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت صنعت طلا و جواهر را یکی از صنایع مورد توجه در وزارت صمت دانست و گفت: فعالان اقتصادی به امید چراغ سبز، چراغ قرمز را تحمل می کنند که در این زمینه به تمام دستگاه‌های متولی ابلاغ شده تا موانع فعالان صنعت طلا و جواهر تسهیل شود. […]معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت صنعت طلا و جواهر را یکی از صنایع مورد توجه در وزارت صمت دانست و گفت: فعالان اقتصادی به امید چراغ سبز، چراغ قرمز را تحمل می کنند که در این زمینه به تمام دستگاه‌های متولی ابلاغ شده تا موانع فعالان صنعت طلا و جواهر تسهیل شود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمدمهدی برادران امروز در جلسه میز کشوری توسعه صنعت مصنوعات طلا، نقره و جواهر در تبریز اظهار کرد: تمام مسائل و مشکلات صنعت طلا و جواهر را پیگیری می‌کنیم البته دبیرخانه این حوزه نیز باید مسائل را از صنایع خلاق پیگیر شود.

وی ادامه داد: اگر ظرفیت تبریز که به عنوان شهر اولین‌ها شهره است و هنر خلاقی که امروز در اختیار استادکاران طلا و جواهر در بخش‌های طراحی، تولید و تمام فعالان این حوزه را در نظر بگیریم می توانیم با همکاری و هم‌افزایی تحول ویژه‌ای در این حوزه ایجاد کنیم.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای توسعه و ارتقا جایگاه هنر صنعت طلا و جواهر نیازمند برنامه هستیم، گفت: یکی از صنایعی که در بلندمدت و یا حتی در کوتاه‌مدت می‌تواند ضعف‌ها را بهبود بخشد صنعت طلا و جواهر است.

وی افزود: اعضای میز کشوری طلا و جواهر می‌توانند با همکاری یکدیگر موجبات رشد تولید را در این حوزه فراهم کنند و خوشبختانه اعضای این میز به سمت اشتراک و رشد حرکت کرده‌اند.

برادران با اشاره به اهمیت تکمیل زنجیره مواد اولیه در حوزه طلا، یادآور شد: در حوزه معدن در آذربایجان‌شرقی پنج پروانه بهره‌برداری صادر شده است.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: با توجه به اینکه مشتری نهایی صنف طلا و جواهر بانوان هستند، بنابراین هر اتحادیه‌ای باید یک مشاور بانوان داشته باشد تا در جلسات برای اظهار نظر دعوت شود.

برادران ادامه داد: درست است که موانعی در حوزه طلا و جواهر وجود دارد ولی در حال حاضر این صنعت رشد خوبی دارد.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت متذکر شد: افزایش سرمایه‌گذاری در این حوزه موجب رشد و توسعه این صنعت می‌شود، بنابراین استان‌ها می‌توانند از نمونه‌های موفق در سایر استان‌ها مشابه‌سازی کنند تا علاوه بر رشد تولید و اشتغال‌زایی شاهد تحول اساسی در این حوزه باشیم.

پایان پیام/س