معاندان نظام در پی امنیتی کردن مطالبات صنفی هستند / دانشگاه‌ها باید از حالت رکود دربیایند
معاندان نظام در پی امنیتی کردن مطالبات صنفی هستند / دانشگاه‌ها باید از حالت رکود دربیایند
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تقویت نقش احزاب در روابط و مناسبت‌های سیاسی، گفت: تمامی احزاب و جریان‌های سیاسی باید بر محور وحدت و همدلی در راستای تقویت وفاق اجتماعی حرکت کنند.

علیار راستگو در جلسه شورای اجرایی خانه احزاب آذربایجان شرقی، اظهار داشت: تغییر مسیر جریان‌های سیاسی با اظهار نظر افراد، باعث می‌شود که رویدادها غیرقابل پیش‌بینی شوند که این موضوع ضرورت فعالیت احزاب و نقش آنان در مناسبات سیاسی را پررنگ‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه وفاق اجتماعی، زیربنای رشد و توسعه جامعه است، افزود: احزاب سیاسی به جای اختلاف‌ها بر روی اشتراک‌ها تمرکز کنند تا زمینه وفاق و همدلی اجتماعی فراهم شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش موثر دانشگاه‌ها در توسعه همه‌جانبه جامعه، گفت: دانشگاه‌ها باید از حالت رکود دربیایند و احزاب می‌توانند در این رابطه نیز نقش‌آفرینی کنند.

وی، احزاب را  از ارکان جامعه پویا و بانشاط دانست و تصریح کرد: معاندان نظام در پی امنیتی کردن مطالبات صنفی هستند که در این شرایط باید با هوشیاری کامل و حساسیت نسبت به همه رویدادهای جامعه نگذاریم به اهداف خود دست یابند.

راستگو با اشاره به موضوع محل استقرار خانه احزاب استان، گفت: استانداری پیگیری‌های لازم را به عمل آورده و در آینده نزدیک شاهد تحقق این امر خواهیم بود.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی هم در این جلسه با بیان اینکه ارتقای جایگاه احزاب در عرصه سیاسی استان از اهداف و دغدغه‌های اصلی استانداری است، افزود: احزاب می‌توانند در سامان‌دهی و آرایش فکری و سیاسی جامعه نقش موثری ایفا کنند.

مرتضی محمدزاده ادامه داد: نهادینه کردن جایگاه احزاب در جامعه و در بین افکار عمومی باید به یک هدف و مطالبه عمومی تبدیل شود.

اعضای شورای اجرایی خانه احزاب استان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و محدودیت‌های موجود در فعالیت‌های حزبی از جمله عدم باور عمومی نسبت به احزاب، فقدان ساز و کارهای قانونی لازم به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های احزاب و بالا بودن هزینه های کار حزبی، پیشنهادهای خود را در خصوص تسهیل فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی بیان کردند.