مطالبه کردن از مسوول عیب نیست /دشمن تلاش دارد دستاوردهای انقلاب را به فراموشی تبدیل کند
مطالبه کردن از مسوول عیب نیست /دشمن تلاش دارد دستاوردهای انقلاب را به فراموشی تبدیل کند

فرمانده سپاه عاشورا گفت: رسانه شفاف تعهدآور است به طوریکه نباید از رسانه آنارشیسم شفافیت را انتظار داشت ولی از رسانه‌های استان می‌خواهیم که تعهد خود را رعایت کنند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس سردار زین‌العابدین خرم امشب در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر آذربایجان‌شرقی در سالن پردیس قدس اظهار […]

فرمانده سپاه عاشورا گفت: رسانه شفاف تعهدآور است به طوریکه نباید از رسانه آنارشیسم شفافیت را انتظار داشت ولی از رسانه‌های استان می‌خواهیم که تعهد خود را رعایت کنند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس سردار زین‌العابدین خرم امشب در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر آذربایجان‌شرقی در سالن پردیس قدس اظهار کرد: خدا را برای نعمت مسلمان بودن، مذهب شیعه، صفا و صمیمیتی که امروز در کشور و جمع وجود دارد را شاکر هستم.

وی افزود: امروز خبرنگاران دور هم جمع شده و جشنواره‌ای با عنوان ابوذر را فرصتی برای قدردانی از تلاش‌گران عرصه فرهنگ برپا کرده‌اند.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه طبق فرموده رهبر معظم انقلاب جوانان باید در فضای مجازی فعال باشند، گفت: بنابه فرموده ایشان همه جهان به دنبال اخبار جامعه ایران هستند از این‌رو خبرنگاران لحظات را تثبیت و ابدی می‌کنند و باید به رسالت خود آگاه باشند.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران در طول ۴۰ سال عمر بابرکت انقلاب در راه تثبیت انقلاب  و انعکاس دستاوردها خوش درخشیده‌اند.

سردار خرم بیان کرد: اگر اصحاب فکر و اندیشه نبودند قطعا دشمنان در روزهای اول انقلاب، نسخه آن را پیچیده بودند ولی با تلاش رسانه این موضوع خنثی شد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به کشور سوریه، گفت: جمعی از اراذل و اوباش جهان به سوریه ریختند و تلاش به نابودی آن کشور را داشتند ولی جمعی از مدافعان حرم با اهدای جان و خون خود مجددانه جان‌فشانی کردند و نتیجه آن این شد که الان همه شاهد هستیم.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: وقتی نام رهبر معظم انقلاب در سوریه می‌آید از فرماندهان ارشد این کشور تا بازاریان گرفته، عکس ایشان را بوسیده و روی چشم‌شان می‌گذارند.

وی تصریح کرد: مردم سوریه معتقدند که جوانان ایران به ما همدلی و وحدت را آموختند تا به تبع آن توانستیم شیرینی پیروزی و نجات کشورمان را به ارمغان آوریم.

سردار خرم اذعان داشت: ملت‌های بزرگ مانند ایران اسلامی باید از مسوولان و خودشان برای ساختن و آبادی مطالبه کنند.

وی خاطرنشان کرد: علم و رسانه از جمله مواردی هستند که به عنوان ابزار قدرت‌آفرینی مطرح می‌شود.

فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که نمی‌دانم سردمداران آمریکا را دیوانه‌اند ولی می‌گویم که آنها احمق درجه یک هستند بر این اساس است که آنها بنیان و اساسی را پایه‌ریزی کرده و کنواسیون‌های بزرگی به نام حقوق بشر را تبیین کرده‌اند که علنا ابزاری برای استعمار ملت‌ها شده است.

وی متذکر شد: سردمداران آمریکا یک ملت و کشور را محاصره کرده و کودک‌کشی می‌کنند و به گمان خود اصلا نقض حقوق بشری انجام نگرفته است ولی وقتی در فلان کشور اسلامی یک فردی کشته می‌شود یا یک فاجعه‌ای رخ می‌دهد اگر به نفع آنها نباشد دست به اقدامات و حرکتات امپراطورگونه رسانه‌ای می‌زنند.

سردار خرم ادامه داد: جالب است وقتی  ملتی بر مذهب و باورهای خود مقاومت و پایداری می‌کند و به امیال و خواسته استکبار جهانی عمل نمی‌کند از نظر آنها نقض حقوق بشر انجام گرفته است.

وی گفت: استکبار از آن طرف دنیا حرکت کرده و به این طرف دنیا می‌آید و دست به تسخیر کشوری زده و جنایت می‌کند و این اقدام خود را دفاع از کشورها می‌داند.

فرمانده سپاه عاشورا ابراز کرد: وقتی مردم در عراق، سوریه و فلسطین از تمدن و آیین و ارزش‌های خود دفاع می‌کند از آن به عنوان یک دولت و ملت غیرقابل تحمل نام می‌برند.

وی اذعان داشت: باید خبرنگار، مطبوعات و رسانه‌ها، فضای مجازی در بین جوانان امت اسلامی  یک استراتژی خودباوری و مقابله آفندی در مقابل دشمن را ایجاد کند.

نباید با خود کم‌بینی و خودسانسوری موجب شویم که دشمن تهیج به سمت ما پیدا کند

سردار خرم با تاکید بر اینکه ما باید توانمندی و ارزش‌های خود را برجسته کنیم، افزود: نباید با خود کم‌بینی و خودسانسوری موجب شویم که دشمن تهیج به سمت ما پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بدون تعارف در جنگ اطلاعات و رسانه قرار داریم درحالیکه این جنگ مرزی به خود نمی‌شناسد و دشمن همه ابزارها و قدرت‌های بزرگ این عوامل قدرت را در اختیار خود قرار داده است از این رو به نظر شما ایستادن و توقف در این عرصه صحیح است؟

فرمانده سپاه عاشورا فعالیت شبکه جهانی امت اسلامی در رسانه‌ها با وجود و ظهور جوانان ایران اسلامی را موثر دانست و گفت: توقف کردن در این عرصه به منزله شکست است.

وی افزود: نزدیک به ۴۲۰ رسانه در استان در حال فعالیت است به طوریکه این یک ظرفیت بزرگی بوده و اگر بخواهیم در این رسالت عظیم رسانه‌ای نقش و سهم داشته باشیم باید فعالیت کنیم.

سردار خرم با تاکید بر اینکه ارتباطات امروز دنیا، قدرت‌آفرین بوده و خلق قدرت می‌کنند، گفت: ارتباطات شفاف و رسانه صحیح، ابتدا باید در جامعه اعتماد ایجاد کند که البته اعتماد با خبررسانی ممکن نیست بلکه ما نیاز به محتوای محکم و تحقیقات داریم.

وی با بیان اینکه نویسندگان خوبی در تبریز داریم که می‌تواند در اعتمادسازی جامعه نقش بیافریند، افزود: رسانه می‌تواند مانع سوءاستفاده دشمنان شده و اخبار و اطلاعات صحیح را منعکس کند.

فرمانده سپاه عاشورا ابراز کرد: رسانه شفاف تعهدآور است به طوریکه نباید از  رسانه آنارشیسم شفافیت را انتظار داشت ولی از رسانه‌های استان می‌خواهیم که تعهد خود را رعایت کنند.

 مطالبه کردن از مسوول عیب نیست

وی اضافه کرد: رسانه‌ها باید پتانسیل‌های بهره‌برداری نشده جامعه را آشکار کند و سپس آن را تبدیل به مطالبه و فرهنگ کند.

سردار خرم با اشاره به اینکه مطالبه کردن از مسوول عیب نیست، گفت: ناکارآمدی  یک عمل ناصواب در جامعه است.

 دشمن تلاش دارد  از طریق شایعه‌سازی همه دستاوردهای انقلاب  را به فراموشی و ناکارآمدی تبدیل کند

وی با بیان اینکه رسانه رسالت‌مند می‌تواند از شایعات زیان‌آور جلوگیری کند، گفت:  با توجه به اینکه بازار شایعات در جامعه داغ است و دشمن تلاش دارد  از طریق شایعه‌سازی همه دستاوردهای انقلاب  را به فراموشی و ناکارآمدی تبدیل کند.

فرمانده سپاه عاشورا متذکر شد: ارزش‌های انقلاب اسلامی از جمله ارزش‌هایی است که همه بشریت به آن عشق می‌ورزند.