مردم به زودی تاثیر طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها را در سفره‌های خود خواهند دید
مردم به زودی تاثیر طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها را در سفره‌های خود خواهند دید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: طرح مردمی‌سازی یارانه به نفع مردم است و مردم به زودی تاثیر این طرح را در سفره های خود خواهند دید. به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر پرنیان بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این که تداوم تولید، توزیع و نظارت هوشمند […]رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: طرح مردمی‌سازی یارانه به نفع مردم است و مردم به زودی تاثیر این طرح را در سفره های خود خواهند دید.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر پرنیان بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این که تداوم تولید، توزیع و نظارت هوشمند در مردمی‌سازی یارانه پیش بینی شده است، اظهار کرد: یارانه ای که دولت برای تامین مواد اولیه کالاهای اساسی به تولیدکنندگان و واردکنندگان اختصاص می داد اکنون این یارانه از حلقه اول یعنی واردکنندگان به حلقه آخر و یا به عبارتی مصرف کننده نهایی انتقال پیدا کرده است.

وی افزود: طرح مردمی سازی یارانه به نفع مردم است و مردم به زودی تاثیر این طرح را در سفره های خود خواهند دید.

پرنیان گفت: در خصوص پنج قلم کالای تخم مرغ، روغن، مرغ، ماکارونی و لبنیات که تحت تاثیر مردمی سازی یارانه قرار گرفته بود این اقلام هم اکنون در بازار وجود دارد و تقریبا در بازار فراوانی کالا داریم.

وی با بیان این که مردم تحت تاثیر فضای روانی نسبت به ماه های گذشته چند برابر بیشتر خرید کرده اند، تاکید کرد: توزیع مواد شوینده و محصولات بهداشتی نسبت به ماه گذشته سه برابر افزایش یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت حضور میدانی مسئولان ارشد برای نظارت در بازار افزود: علاوه بر تداوم نظارت موضوع تولید، زنجیره تولید و توزیع به صورت هوشمند مدیریت می شود.

پرنیان با بیان این که به دقت چرخه تولید و توزیع کالاهای اساسی رصد می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر به هیچ عنوان در هیچ کالایی کمبودی در استان وجود ندارد.

وی گفت: در حال حاضر آذربایجان شرقی از لحاظ ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی نسبت به سال گذشته وضعیت مناسبی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت رصد ورود و خروج کالاهای اساسی از طریق سامانه جامع تجارت اظهار کرد: ورود و خروج تمام مواد اولیه واحدهای تولیدی، تولیدات کارخانه ها، شرکت های پخش، انبارها و عمده فروش ها در سامانه باید ثبت شود.

پرنیان با بیان این که ۴۵۰ قلم کالا مشمول شفافیت است، گفت: عدم ثبت کالاها در سامانه جامع تجارت به منزله احتکار، قاچاق و عرضه کالای خارج از شبکه است.

وی افزود: با توجه به این که آذربایجان شرقی قطب تولید مواد غذایی به ویژه محصولات کیک، شیرینی و شکلات است روغن و آرد واحدهای صنعتی و صنفی به موقع تامین شده است.

انتهای پیام/