مدارس آذربایجان شرقی با  اعتبارات ریاست جمهوری نوسازی می‌شوند/ لزوم توزیع عادلانه امکانات آموزشی
مدارس آذربایجان شرقی با  اعتبارات ریاست جمهوری نوسازی می‌شوند/ لزوم توزیع عادلانه امکانات آموزشی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با اعتباری که برای استان در سفر رئیس جمهوری در نظر گرفته شده است بسیاری از مدارس آموزش و پرورش نوسازی خواهند شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، تراب محمدی ظهر امروز در آیین افتتاح ۴۲ پروژه جامع آموزشی استان به صورت وبینار در مدرسه شهید […]معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با اعتباری که برای استان در سفر رئیس جمهوری در نظر گرفته شده است بسیاری از مدارس آموزش و پرورش نوسازی خواهند شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، تراب محمدی ظهر امروز در آیین افتتاح ۴۲ پروژه جامع آموزشی استان به صورت وبینار در مدرسه شهید فتحی وند روستای قاپیلیق شهرستان مرند گفت: امید و اعتمادی که با روی کار آمدن دولت سیزدهم ایجاد شده است، علی رغم تبلیغات سوء دشمن در حال افزایش است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به اینکه رویکردی که دولت سیزدهم دارد مبتنی بر دولت مردمی، ایران قوی است، توضیح داد: مقام معظم رهبری نیز با صحه گذاشتن بر این رویکرد تکلیف دولتمردان را دو چندان کرد و نتیجه این شد که دولت با رویکرد جهادی و انقلابی کار را شروع کند و بدون اینکه گلایه ای از گذشته داشته باشد با اخلاق مداری پیش برود که این موضوع نشان دهنده هدف دولت مبنی بر بهترین خدمت و حفظ شأنیت مردم است. 

محمدی اضافه کرد: ایران قوی بوجود نمی آید مگر اینکه دولت مردمی باشد و چون نظام ما با پایه مردم نهادینه شده است و ۴۳ سال با تکیه بر ملت پابرجا مانده است،  باید تمام خدمات به خاطر مردم باشد.

وی با بیان اینکه اجرای عدالت و رفع تبعیض ها برای حل مشکلات اساس کار بوده، اظهار کرد: ایجاد دولت الکترونیکی قوی مدنظر است.

معاون استاندار مدیریت و رویکردهای جهادی و انقلابی دولت آیت الله رئیسی را یادآ‌ور شد و گفت: با اعتباری که برای استان در سفر رئیس جمهوری در نظر گرفته شده است بسیاری از مدارس آموزش و پرورش نوسازی خواهند شد.

توزیع عادلانه مسائل آموزشی اصلی ترین دغدغه دولت خدمتگزار است

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی  نیز در آیین افتتاح پروژه های آموزشی گفت: گسترش مدارس و توزیع عادلانه مسائل آموزشی اصلی ترین دغدغه دولت خدمتگزار است .

 علیرضا صیادی افزود: افتخار جامعه فرهنگیان این است که شهدای شاخص این هفته از متن آموزش و پرورش هستند و امیدواریم رفتار و منش شهدا را الگو قرار داده و در مسیر آنان حرکت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه گسترش مدارس و توزیع عادلانه مسائل آموزشی در اقصی نقاط کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه رهبری و مسولان آموزش و پرورش بوده است، افزود: در همین راستا مهم ترین موضوع در حال حاضر جهاد تبیین است تا کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای عموم مردم تبیین شود.

وی با اشاره به این که ملت پشتیبان دولت خدمتگزار است تا عدالت آموزشی را به بهترین شکل  پیاده  کند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در سایه تعلیم و تربیت جوانان انقلابی خود به نتایج ارزنده ای دست یافته است و تبیین این افتخارات و توفیقات بعد از انقلاب در هر زمان و مکان واجب است.

صیادی با تاکید بر اینکه دور بودن ملت از دانایی، توانایی را از بین می برد، تمرکز بر دانایی برای رسیدن به نتایج مطلوب فرهنگی و علمی را خواستار شد.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان در بخش پایانی سخنان خود گفت: با بهره برداری ۴۲ پروژه آموزشی در آستانه سالتحصیلی جدید ۱۴۶ کلاس درسی به ظرفیت فضاهای آموزشی استان افزوده می شود که با هزینه ۱۱۰ میلیارد تومانی از اعتبارات بخش دولتی و خیرین ساخته شده اند.