ما هم دهقان فداکار داریم و هم پیراهن اضافه؛ ولی آقایان همین را هم نداشتند
ما هم دهقان فداکار داریم و هم پیراهن اضافه؛ ولی آقایان همین را هم نداشتند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نوع واکنش وزیر راه و شهرسازی به حادثه قطار سمنان از امضای طرح استیضاح آخوندی از سوی نمایندگان خبرداد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور با اشاره به حادثه قطار تبریز – مشهد در محور (هفت خوان) استان […]

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نوع واکنش وزیر راه و شهرسازی به حادثه قطار سمنان از امضای طرح استیضاح آخوندی از سوی نمایندگان خبرداد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور با اشاره به حادثه قطار تبریز – مشهد در محور (هفت خوان) استان سمنان گفت:در سال ۸۲ زمانی که حادثه قطار در ایستگاه نیشابور اتفاق افتاد و بیش از ۳۰۰ نفر کشته شدند؛رئیس جمهور وقت  وزیر را عزل نکرد و آقای خرم هم استعفاء نداد،در حالی که اگر آن زمان وزیر عزل می شد یا استعفا می داد،دیگر این حادثه تکرار نمی شد.

وی افزود:امروز وزیر راه گفته است که مسافران بیمه هستند و بیمه خسارت را آن ها را پرداخت می کند؛اما به آقای آخوندی می گویم که این مردم پول پرست و پول دوست نیستند؛بلکه زمانی زنان و دختران آذربایجان ما برای نجات دادن کشور از دست روس ها ،طلاهای خود را به آن ها دادند و در تاریخ ثبت شده که ما پول پرست نیستیم و ایران را دوست داریم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار داشتیم که برخورد قاطعی با خاطیان و مقصران حادثه قطار سمنان صورت بگیرد؛نه اینکه آقایان بحث بیمه و پرداخت پول را پیش بکشند.

قاضی پور تصریح کرد:ما هم ریزعلی خواجوی و دهقان فداکار داریم و هم پیراهن اضافه؛ ولی آقایان همین را هم نداشتند که جلوی قطارها را بگیرند که آن ها به یکدیگر اصابت نکنند.

وی افزود:ما نمایندگان آذربایجان،فراکسیون مناطق ترک نشین و فراکسیون کارگری مجلس واکنش وزیر راه به این حادثه دردناک را شدیدا محکوم کرده و استیضاح وی را در ۹ بند تنظیم کرده و امضاء می کنیم تا بدانند که ما نمی گذاریم،خون زوار امام رضا(ع) به این آسانی از دست برود.

این نماینده مجلس درخصوص جزئیات طرح این استیضاح،خاطرنشان کرد:باتوجه به تعطیلات مجلس به صورت تلفنی با همکاران تماس گرفته شد که دراین میان بیش از ۲۰ نفر با این طرح اعلام موافقت کرده اند و نمایندگان دیگر نیز پای کار خواهند آمد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،تاکید کرد:انتظار داشتیم که آقای رئیس جمهور در آذربایجان شرقی اعلام عزای عمومی کنند؛اما این کار را انجام ندادند از این رو ما به دولت توصیه می کنیم که به خود بیاید و با مردم قهر نکند؛چراکه این مردم پشتیبان نظام و ولایت مدار هستند ولی ما با خاطیان به هر شکل ممکن برخورد خواهیم کرد.