ماموریت اصلی کانون پرورش توان فکری و خلاقیت اعضا می باشد
ماموریت اصلی کانون پرورش توان فکری و خلاقیت اعضا می باشد

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جهت جایگاه تعریف شده برای آن در سند چشم انداز ده ساله، برنامه پنج ساله کانون پرورش فکری را استخراج و تنظیم نموده است. به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، مدیر کل کانون پرورش فکری استان با […]

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جهت جایگاه تعریف شده برای آن در سند چشم انداز ده ساله، برنامه پنج ساله کانون پرورش فکری را استخراج و تنظیم نموده است.
به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، مدیر کل کانون پرورش فکری استان با اعلام این خبر گفت: برنامه‌ پنج‌ساله‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ۱۰ سرفصل کلی و ۱۱۷ بند و همگام با برنامه‌ ششم توسعه کشور برای استانها از جمله استان آذربایجان شرقی تبیین و ابلاغ شد.
هادی یوسف زاده ادامه داد: این برنامه پنج ساله بر اساس ماموریت کانون برای شکوفایی و پرورش توان فکری و خلاقیت اعضای کانون و همچنین کمک به تجلی توانمندی ها و رشد استعدادهای فرهنگی هنری آنان برنامه ریزی و تنظیم شده است.
وی افزود: اولویت اساسی این برنامه تربیت نسلی هنرمند، خلاق، اهل مطالعه و تحقیق، آشنا با فرهنگ، هنر، ادبیات و تاریخ ایران و اسلام، و برخوردار از هویت دینی، ملی و انقلابی می باشد.
یوسف زاده تصریح کرد: توجه به ترویج مطالعه و کتابخوانی و گسترش دسترسی عموم کودکان و نوجوانان به محصولات و خدمات فرهنگی مناسب از محورهای مهم و اساسی برنامه پنج ساله کانون می باشد.
وی خاطر نشان کرد: در این مسیر به کار گرفتن همه امکانات و توان فعلی و به فعلیت درآوردن قابلیت های بالقوه کانون نیز لازم و ضروری می باشد.
مدیر کل کانون پرورش فکری استان در ادامه اظهار داشت: برنامه پنج ساله کانون پرورش فکری با اتخاذ رویکردهای نوین به منظور بالا بردن کیفیت و سرعت ارتباط‌گیری و ارائه‌ی گسترده‌ترِ خدمات فرهنگی، همچنین فعال و موثربودن کانون در عرصه‌ فضای مجازی با ارائه‌ محتوایی مناسب، به شکل‌گیری فضایی جذاب، سالم و ایمن برای حضور و فعالیت کودکان و نوجوانان در این عرصه کمک می کند.
یوسف زاده گفت: برنامه پنج ساله کانون سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۴۰۰ را شامل می شود. این برنامه از ۱۰ سرفصل اصلی با عنوان‌های: «اعضا و فعالیت‌ها»، «نیروی انسانی»، «مراکز فرهنگی هنری»، «فن‌آوری اطلاعات و فضای مجازی»، «محصولات فرهنگی و هنری»، «ارایه خدمات کانون به عموم کودکان و نوجوانان»، «ارتباطات برون سازمانی»، «ارتباطات بین‌المللی»، «کانون زبان ایران» و «اقتصادی مالی و بهره‌وری» و ۱۱۷ بند در ذیل این سرفصل ها تشکیل شده است.
گفتنی است، در مقدمه برنامه پنج ساله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آمده است: ارتباط و تعامل کانون با دستگاه‌ها و تشکل‌های مربوط به کودکان و نوجوانان، خانواده‌ها و دست‌اندرکاران حوزه‌ی فرهنگ، هنر و ادبیات کودک و نوجوان، توجه به شخصیت فعلی کودکان و نوجوانان به‌عنوان شهروندانِ آینده‌سازِ جامعه، اهتمام به دفاع از حقوق آنان و به‌رسمیت شناختن تنوع توانایی‌ها، ویژگی‌ها، سلیقه‌ها و گرایش‌های آنان در برنامه پنج ساله کانون از اهمیت بالایی برخوردار است.