لزوم صادرات محور کردن انگور ملکان و کشمش استحصالی/ دلال بازی به بازار کشمش هم رسید
لزوم صادرات محور کردن انگور ملکان و کشمش استحصالی/ دلال بازی به بازار کشمش هم رسید

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم صادرات محور کردن انگور ملکان و کشمش استحصالی تاکید کرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیدعلی موسوی  نماینده مردم شهرستان ملکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه تخصصی هم اندیشی در مورد بازاریابی و صادرات کشمش شهرستان ملکان از نبود کارخانجات مرتبط با انگور و کشمش و […]نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم صادرات محور کردن انگور ملکان و کشمش استحصالی تاکید کرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیدعلی موسوی  نماینده مردم شهرستان ملکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه تخصصی هم اندیشی در مورد بازاریابی و صادرات کشمش شهرستان ملکان از نبود کارخانجات مرتبط با انگور و کشمش و صنایع تبدیلی و تکمیلی و جانبی آن و نرخ بالای بیکاری در شهرستان ملکان انتقاد کرد و دخالت دلالان در بازار کشمش را معضلی در سد راه تعیین قیمت واقعی کشمش عنوان کرد.

موسوی کشاورزان را خیران واقعی تلقی کرد که در برخی مواقع علی رغم ضرر و زیان از تولید دست بر نمی دارند و همچنان به روند تولید و تامین امنیت غذایی ادامه می دهند.

وی قول مساعد داد تا مشکل صادر کنندگان را رفع کند و در ادامه به معافیت مالیاتی برای حمایت از صادرکنندگان در مناطق کم برخوردار و محروم اشاره کرد.

 ضرورت تشکیل نمایندگی اتاق بازرگانی در شهرستان ملکان، لزوم صادرات محور کردن محصول انگور و کشمش استحصالی، ضرورت ارتقای کیفیت در کشمش و حذف کامل باقی مانده سموم احتمالی، اهمیت موضوع تحولات ارزی در تعیین قیمت کشمش، اجرای کشاورزی قراردادی و اثر گذاری آن بر کیفیت کشمش، اهمیت ضرورت حذف دلالان در بازار محصول کشمش، طرح مشکل تعهد ارزی از سوی صادر کنندگان و تجار دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه مقرر شد از معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به استان دعوت شود و موضوع صادرات کشمش و خشکبار با وی در میان گذاشته شود.

حمایت های جدی از تولید کنندگان خرد و تشکیل جلسه اختصاصی با صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در خصوص صادرات کشمش و حمایت از صادر کنندگان در طی هفته جاری از  دیگر تصمیمات اخذ شده در این جلسه بود.

انتهای پیام/