لزوم توجه به تدریس زبان ترکی به عنوان دروس اختیاری در مدارس
لزوم توجه به تدریس زبان ترکی به عنوان دروس اختیاری در مدارس

نماینده مردم شبستر در مجلس از وزیر آموزش و پرورش خواست نسبت به تدریس زبان ترکی به عنوان دروس اختیاری در مدارس استان‌های شمال غربی کشور توجه کند. به گزارش قلم پرس، معصومه آقاپور علیشاهی در نشست علنی (یکشنبه ۲۵ فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تشکر از فرماندار شبستر و فرمانده […]

نماینده مردم شبستر در مجلس از وزیر آموزش و پرورش خواست نسبت به تدریس زبان ترکی به عنوان دروس اختیاری در مدارس استان‌های شمال غربی کشور توجه کند.

به گزارش قلم پرس، معصومه آقاپور علیشاهی در نشست علنی (یکشنبه ۲۵ فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تشکر از فرماندار شبستر و فرمانده سپاه، دهیاران و روسای بخش‌های مختلف شبستر به دلیل جلوگیری از بروز سیل خطاب به رئیس جدید قوه قضائیه گفت: بخش صوفیان شبستر و مالکیت آن نیازمند اجرای سریع و صدور اسناد است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تبدیل درمانگاه‌ تأمین اجتماعی شبستر به درمانگاه تخصصی، تخصیص اعتبار جهت احداث مجتمع رفاهی کارگران وایقان و تأسیس خانه امید و اداره کار در بخش صوفیان شبستر مورد توجه است.

وی خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تخصیص اعتبارات برای شهرداری‌های شهرهای کوچک و شهرستان‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و تخصیص صد درصدی جهت تکمیل راه‌های مواصلاتی شبستر ضروری است.

آقاپور علیشاهی خطاب به وزیر نیرو تذکر داد: تسریع در احداث نیروگاه برق صوفیان و تأسیس آب شیرین‌کن برای ۱۲ هزار روستا ضروری است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش افزود: تدریس زبان ترکی به عنوان دروس اختیاری در مدارس استان‌های شمال غربی کشور، ساماندهی سیستم گرمایشی، تأمین نیروی انسانی در بخش روستایی، تفکیک جنسیتی از پایه‌های چهارم تا ششم در روستا و صدور مجوز دانشگاه فرهنگیان نیازمند توجه این وزارتخانه است./