سجاد پیرآیقرچمن در گفت و گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: روز گذشته اولین روز کاری من بوده و بالاخره با مساعدت مسوولان، خصوصا سردار خرم استاندار، دکتر بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز کارم را در سازمان ورزش شهرداری تبریز آغاز کردم. گزارش […]

سجاد پیرآیقرچمن در گفت و گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: روز گذشته اولین روز کاری من بوده و بالاخره با مساعدت مسوولان، خصوصا سردار خرم استاندار، دکتر بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز کارم را در سازمان ورزش شهرداری تبریز آغاز کردم.

گزارش فارس حاکی است، سجاد پیرآیقرچمن قهرمانان پرتاب دیسک آذربایجان‌شرقی، ۷ مدال جهانی و آسیایی داشته و چندین مدال در مسابقات مختلف قهرمانی کشور را دارد.

سجاد متولد سال ۱۳۷۲ بوده و در سال ۱۳۸۴ اولین مدال قهرمانی خود را به دست آورد.

اولین مدال بین‌المللی خود را در سال ۲۰۱۲ کره جنوبی به دست آورد. وی در بازی‌های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه در رشته پرتاب دیسک به مدال طلا دست یافت.

در المپیک ناشنوایان که در سال ۲۰۱۳ در کشور بلغارستان به مدال برنز رسید.

در سال ۲۰۱۵ در بازی‌های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه که در کشور چین تایپه برگزار شد، سجاد پیرآیقرچمن موفق به کسب ۲ مدال شد.

وی در پرتاپ دیسک که ماده تخصصی خود است، مدال طلا را کسب کرده و در ماده پرتاب وزنه هم به مدال برنز آسیا رسید و در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ بلغارستان به نشان برنز دست یافت.

طلای المپیک ناشنوایان در سال ۲۰۱۷ در کشور چین افتخار بعدی این پرتاب‌گر پرافتخار آذربایجان‌شرقی بود.

و بالاخره وی ۲ ماه پیش و در مسابقات جهانی لهستان به مدال طلا رسیده تا در مجموع ۷ نشان جهانی و آسیایی داشته باشد.

انتهای پیام/۶۰۰۱۷