قطع برق ‌۳۳۸ دستگاه دولتی پرمصرف و بدمصرف در تهران/  نام سازمان محیط زیست در میان دستگاه های پرمصرف
قطع برق ‌۳۳۸ دستگاه دولتی پرمصرف و بدمصرف در تهران/  نام سازمان محیط زیست در میان دستگاه های پرمصرف

سازمان محیط زیست در رتبه نخست پرمصرف‌های برق قرار گرفت و ظهر روز گذشته برق این سازمان به دلیل پرمصرفی و بدمصرفی از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ قطع شد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته با اعلام قبلی از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، برق […]

سازمان محیط زیست در رتبه نخست پرمصرف‌های برق قرار گرفت و ظهر روز گذشته برق این سازمان به دلیل پرمصرفی و بدمصرفی از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ قطع شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته با اعلام قبلی از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، برق ‌۳۳۸ دستگاه دولتی پرمصرف و بدمصرف قطع شد در میان دستگا‌های پرمصرف نام سازمان محیط زیست نیز دیده می‌شود.

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ دو روز پیش  اعلام کرده بود، با توجه به شرایط فعلی که تامین برق پایدار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است شرکت توزیع برق تمام تلاش خود را تا کنون برای نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه برق در جامعه به ویژه ارگان ها و ادارات کرده است. در این راستا با ادارات و سازمان های بد مصرف و پرمصرف به منظور احترام و رعایت حقوق شهروندی برخورد شد.

سازمان محیط زیست، اتاق بازرگانی ایران، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شرکت ملی گاز، بنیاد انقلاب اسلامی، ساختمان وزارت اقتصاد، کمیته امداد، جهاد سازندگی،شرکت ملی نفت ایران، ساختمان مرکزی بانک صنعت و معدن از جمله این دستگاه‌های پرمصرف بوده اند.

با توجه به مصوبه هیات وزیران و ابلاغ بخشنامه استانداری تهران مبنی بر قطع سیستم‌های سرمایشی از ساعت ۱۳:۳۰ و کاهش مصرف انرژی برق،کمیته ارزیابی و پایش این شرکت از ابتدای پیک تابستان ۹۷  تاکنون، از ١٢٠٠ نهاد دولتی و غیر دولتی اصلی شناسایی شده در شهر تهران، ٩٨۶ دستگاه را مورد بازرسی قرار داد که از این تعداد، ۶۴٨ دستگاه نسبت به قطع سیستم سرمایش اقدام کرده اند و ۳۳۸ دستگاه الزامات ابلاغ شده را رعایت نکرده اند که ضمن ابلاغ اخطار کتبی، نسبت به قطع برق ١۴٧سازمان و نهاد شامل وازرتخانه، ساختمان مرکزی برخی از بانک‌ها، ساختمان مرکزی بیمه، ساختمان اداری مدیریتی استانی ادارات بی توجه به صدور اخطار اقدام شد.