قطعیت یافتن احکام پرونده فساد مالی شورا و شهرداری تبریز/ احکام به زودی اجرا می‌شود
قطعیت یافتن احکام پرونده فساد مالی شورا و شهرداری تبریز/ احکام به زودی اجرا می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب آذربایجان‌شرقی از قطعیت یافتن احکام پرونده شورا و شهرداری تبریز در دوره چهارم خبر داد. به گزارش قلم پس به نقل از خبرگزاری فارس، موسی خلیل‌الهی امروز از قطعیت یافتن احکام پرونده شورای شهر تبریز (شورای چهارم) و مسوولان شهرداری تبریز خبر داد و اظهار داشت: به زودی این احکام اجرا […]

دادستان عمومی و انقلاب آذربایجان‌شرقی از قطعیت یافتن احکام پرونده شورا و شهرداری تبریز در دوره چهارم خبر داد.

به گزارش قلم پس به نقل از خبرگزاری فارس، موسی خلیل‌الهی امروز از قطعیت یافتن احکام پرونده شورای شهر تبریز (شورای چهارم) و مسوولان شهرداری تبریز خبر داد و اظهار داشت: به زودی این احکام اجرا می‌شود.

دادستان تبریز افزود: به زودی جزئیات پرونده و رای اطلاع‌رسانی شده و احکام آن اجرا می‌شود.

گزارش فارس حاکی است، اسفند ماه سال ۹۴ حجت‌الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، از نخستین دستگیری یکی اعضای شورای شهر تبریز به اتهام تبانی و اخذ رشوه خبر داد.

متهم با اخذ رشوه از مجموعه کارکنان شهرداری به آن‌ها قول انتصاب در برخی پست‌های شهرداری را می‌داده و از طریق تبانی پیشنهادات مورد نظر آن‌ها را پیگیری کرده است.

پیش از این دو عضو شورای شهر تبریز به اتهام تبانی و اخذ رشوه دستگیر و برای آن‌ها پرونده تشکیل شده بود.

حکمت علی مظفری اظهار کرد: برای این افراد به اتهام تبانی و اخذ رشوه پرونده تشکیل شده است و پرونده تعداد دیگری نیز در این زمینه در دست بررسی است و چنانچه نیاز به دستگیری و بازداشت باشد این امر صورت می‎گیرد.

وی ادامه داد: این پرونده مرتبط با پرونده‎ای است که در آن یکی از اعضای شورای شهر تبریز با اخذ رشوه از مجموعه کارکنان شهرداری به آن‌ها قول انتصاب در برخی پست‌های شهرداری را می‌داده و از طریق تبانی پیشنهادات مورد نظر آن‌ها را پیگیری کرده است.

همچنین در ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۵ سومین عضو شورای شهر و یکی از معاونین شهردار تبریز بازداشت شدند و رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی در ۲۲ فروردین ماه از احضار چهارمین عضو شورای شهر تبریز خبر داد و حالا آنطور که دادستان تبریز عنوان کرده، کیفرخواست این پرونده صادر شده است.

موسی خلیل الهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی از صدور کیفرخواست پرونده شورای شهر تبریز (شورای چهارم) خبر داد و گفت: در این پرونده در مورد ۴۴ نفر کیفرخواست صادر شده است که از این تعداد، چهار نفر عضو شورای شهر تبریز و ۱۶ نفر نیز کارمند شهرداری هستند.

وی افزود: ۲۴ نفر نیز یا جز پیمانکاران شهرداری‌ها و یا اشخاصی خارج از سیستم شهرداری و شورای شهر تبریز هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: در مورد ۲۰ نفری که عضو شورای شهر و یا شهرداری تبریز هستند نیز در راستای اجرای ماده ۷ قانون تشدید مجازات مرتکبین به ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، مراتب تعلیق حسب مورد به شورای شهر و شهرداری اعلام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی اوایل شهریور ماه سال گذشته از صدور کیفرخواست پرونده شورای شهر تبریز خبر داد و در نهایت حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که در این پرونده برای ۴۴ نفر کیفرخواست صادر شد، در حال حاضر پرونده در شرف صدور حکم است.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی در گفت‌‌و گو با خبرنگار فارس در تبریز گفت: پرونده شهرداری تبریز ۲۰ جلد است که دادنامه آن در تاریخ ۹۶٫۷٫۲۶ صادر و پس از ابلاغ در تاریخ ۹۶٫۷٫۳۰ به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد که با توجه به تعداد متهمان و حجم پرونده، مطالعه و جمع آوری اطلاعات پرونده با دقت انجام شد.

 وی ادامه داد: حکم بدوی در فروردین ماه برای تعدادی از اعضای شورای شهر و مسئولین شهرداری تبریز صادر شد و در تاریخ ۹۶٫۱۰٫۹ برای پرونده شهرداری تبریز در دادگاه تجدیدنظر تعیین وقت و اولین جلسه این دادگاه برگزار شد.

وی افزود:در حال حاضر از دو هفته پیش هر روز جلسه دادگاه برای این پرونده تشکیل می‌شود و با توجه به قطوری پرونده و تعداد زیاد افراد، برای هر یک از متهمان یک روز اختصاص داده شده است.