فرهنگی: استاندار آذربایجان شرقی مشمول قانون جدید بازنشستگی نمی شود
فرهنگی: استاندار آذربایجان شرقی مشمول قانون جدید بازنشستگی نمی شود

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان “بنده از رئیس دیوان محاسبات هم موضوع بازنشستگی استاندار آذربایجان شرقی را پیگیری کردم” گفت: وی اعلام کرد که بر اساس قوانین جاری کشور هرکس بازنشسته تلقی شود این قانون شامل وی می‌شود که خدابخش بازنشسته نیست. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری تسیم، محمدحسین فرهنگی با […]

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان “بنده از رئیس دیوان محاسبات هم موضوع بازنشستگی استاندار آذربایجان شرقی را پیگیری کردم” گفت: وی اعلام کرد که بر اساس قوانین جاری کشور هرکس بازنشسته تلقی شود این قانون شامل وی می‌شود که خدابخش بازنشسته نیست.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری تسیم، محمدحسین فرهنگی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان در مجلس از تیرماه جلسه‌ای برگزار نکرده و متأسفانه تعطیل بوده و هیئت رئیسه آن هم مشخص نیست اظهار داشت: در جمع نمایندگان هم در مورد مسایل مشخصی از جمله موضوع بررسی وضعیت بقا یا بازنشستگی استاندار آذربایجان شرقی جلسه‌ای برگزار نشده است.

وی با بیان اینکه “بشخصه معتقدم‌ قانون بازنشستگی شامل استاندار نمی‌شود چرا که نیروهای انسانی دولت با مدرک بالای فوق‌لیسانس با نظر دولت می‌توانند تا ۳۵ سال خدمت کنند و بازنشسته نشوند”، افزود: با احتساب سنوات خدمت و احتساب سنواتی که بازخرید شده بوده خدابخش به‌صورت تجمیعی تاکنون ۳۲ سال خدمت کرده و ۳ سال از خدمت وی باقی مانده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مهرماه یک‌سالگی انتصاب وی به‌عنوان استاندار است و با توجه به مدیریت خوب وی و تلاش‌ها و جدیت در پیگیری امور استان در این شرایط تغییرات را به‌نفع استان نمی‌دانم.‌

وی گفت: اگر خدابخش خودشان بخواهند یا وزارت کشور بخواهد بازنشسته شود، امری جداست ولی اگر وزارت کشور می‌خواهد تغییراتی در استانداری بدهد، بهانه مناسبی نیست تا از آن برای کنار گذاشتن خدابخش استفاده کند چرا که قانوناً امکان ادامه فعالیت وی وجود دارد و مصوبه جدید مجلس هم شامل وی نمی‌شود.

فرهنگی با اشاره به اینکه قانون مصوب جدید مجلس گفته “بازنشسته” امکان به‌کارگیری ندارد عنوان کرد: طول خدمت ایشان بر اساس بندهای قانونی تا ۳۵ سال تمدید شده است.

وی با ابراز اینکه “من از رئیس دیوان محاسبات هم موضوع بازنشستگی استاندار آذربایجان شرقی را پیگیری کردم”، ادامه داد: وی اعلام کرد که بر اساس قوانین جاری کشور هرکس بازنشسته تلقی شود، اعم از تجمیعی و مداوم، این قانون شامل وی می‌شود و گرنه منع قانونی برای ادامه فعالیت مدیران وجود ندارد که از نظر من با استدلالی که عرض کردم خدابخش بازنشسته نیست.