به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام دولت فرانسه از قرارداد فروش ۳۰ فروند جنگنده رافال ساخت این کشور، به مصر خبر داد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام فرانسوی گفت که مذاکرات با مصر درباره قراردادن فروش جنگنده رافال در مراحل پایانی قرار داشته و اعلام این توافق به زودی انجام خواهد شد. […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام دولت فرانسه از قرارداد فروش ۳۰ فروند جنگنده رافال ساخت این کشور، به مصر خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام فرانسوی گفت که مذاکرات با مصر درباره قراردادن فروش جنگنده رافال در مراحل پایانی قرار داشته و اعلام این توافق به زودی انجام خواهد شد.

بر اساس گفته این مقام فرانسوی، ارزش این قرارداد حدود ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیارد یورو اعلام شده است.

چند روز پیش نیز نیروی هوایی یونان اعلام کرد که به جدیدترین جنگنده‌های «داسو رافال» ساخت فرانسه مجهز شود.

وزیر دفاع فرانسه اخیرا در نشست خبری به همراه همتای یونانی خود گفت که فرانسه، یونان را به جنگنده‌های داسو رافال مجهز خواهد کرد. این اقدام منجر به تقویت نیروهای مسلح یونان در بحبوحه تنش این کشور با ترکیه منجر می‌شود.

وزرای دفاع یونان و فرانسه در این نشست خبری توافقنامه خرید ۱۸ فروند جنگنده رافال به ارزش ۳ میلیارد دلار را نهایی کردند. وزیر دفاع فرانسه در این زمینه به خبرنگاران گفت: «یونان اولین کشور اروپایی خواهد بود که به این نوع جنگنده مجهز خواهد شد. فرانسه به زودی پیشنهاد بازسازی ناوگان دریایی یونان را به آتن ارائه خواهد داد.»

 طبق توافق آتن و پاریس، ۶ فروند جنگنده جدید رافائل و ۱۲ فروند دیگر از مدل قبلی این جت به یونان تحویل داده خواهد شد. قرار است شماری از این جنگنده‌های پیشرفته تا ماه جولای به یونان تحویل داده شود. اعلام این توافق درست ساعاتی بعد از آغاز دور تازه مذاکرات یونان با ترکیه برای حل اختلافات دیرینه بود.

انتهای پیام/