فراخوان هشتمین جشنواره‌ فیلم کودکان برای کودکان منتشر شد
فراخوان هشتمین جشنواره‌ فیلم کودکان برای کودکان منتشر شد

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: فراخوان هشتمین جشنواره‌ دوسالانه ملی فیلم کودکان برای کودکان «قاصدک»، از سوی معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد. به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف زاده […]

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: فراخوان هشتمین جشنواره‌ دوسالانه ملی فیلم کودکان برای کودکان «قاصدک»، از سوی معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف زاده ادامه داد: در جشنواره فیلم کودکان برای کودکان «قاصدک»، کودکان برای یک‌دیگر فیلم می‌سازند و به رقابت می‌پردازند.
وی افزود: بر اساس فراخوان منتشر شده، کودکان و نوجوانان در دو گروه سنی (۶ تا ۱۲) و (۱۳ تا ۱۸) می‌توانند با موضوع «آزاد» در این جشنواره شرکت کنند و مهلت ارسال آثار هم تا تاریخ ۷ بهمن ۹۶ تعیین شده است.
وی با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش، پویانمایی، فیلم کوتاه(داستانی و مستند) و بخش جنبی(مرورآثار) برگزار می‌شود، تصریح کرد: هر شرکت کننده می‌تواند ۳ اثر به دبیرخانه ارسال کند و تاریخ اجرای اثر باید سال ۹۵ و ۹۶ باشد و تکنیک اجرای اثر هم در همه بخش‌ها آزاد اعلام شده است.
یوسف زاده خاطر نشان کرد: در همین حال ثبت مشخصات کامل همه‌ دست‌اندرکاران تولید اثر در عنوان‌بندی آغاز یا پایان فیلم، ارسال آثار در لوح فشرده و با فرمت‌های و MPG ،AVI MOV( هر اثر در یک لوح فشرده جداگانه ارسال شود، اعلام نام استان، عنوان اثر و نام صاحب اثر بر روی لوح فشرده ارسالی، مواردی است که در این فراخوان به آن تاکید شده است.
وی اضافه کرد: انتخاب آثار بر اساس دارا بودن کیفیت نسبی، بررسی الصاق شناسنامه تکمیل شده اثر به آثار ارسالی، ارسال کلیه آثار به صورت متمرکز و در بسته‌بندی مناسب از جمله مواردی است که باید در آثار ارسالی مورد توجه قرار گیرد و در این فراخوان به آن اشاره شده است.
وی گفت: این جشنواره با هدف کشف و پرورش استعدادها، خلاقیت‌ها و توانایی تفکر در میان مخاطبان، ایجاد فضایی برای پرورش کودکان و نوجوانانی خلاق، با نشاط، اندیشه‌ورز و پایبند به اخلاق، آشناسازی مخاطبان با ارزش‌های دینی و انقلابی و همچنین فرهنگ، هنر، ادبیات و تاریخ و ایجاد انگیزه در کودکان و نوجوانان برای گرایش به فیلم‌سازی برگزار می‌شود.
گفتنی است، نشانی دبیرخانه جشنواره، تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، جنب هتل ورزش، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، اداره‌کل آفرینش‌های ادبی و هنری واحد آفرینش‌های هنری تلفن تماس ۹و ۸۸۹۷۱۲۸۸ داخلی ۱۱۷ و ۱۲۲ است.
لازم به ذکر است، علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به پایگاه خبری اینترنتی کانون به نشانی www.kanoonnews.ir فراخوان کامل این جشنواره را مطالعه و فرم‌های پیوست را دریافت و کامل کنند.