فتح‌الله گولن: وضعیت فعلی ترکیه مشابه شرایط آلمان در دوره هیتلر است‌/گولن خواستار آغاز تحقیقاتی درباره کودتای ۱۵ ژوئیه شد
فتح‌الله گولن: وضعیت فعلی ترکیه مشابه شرایط آلمان در دوره هیتلر است‌/گولن خواستار آغاز تحقیقاتی درباره کودتای ۱۵ ژوئیه شد

روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه با حضور غیر منتظره در تلویزیون فنلاند ضمن رد اتهاماتی که از سوی آنکارا علیه‌اش مطرح شده، بار دیگر خواستار آغاز تحقیقاتی درباره کودتای ۱۵ ژوئیه شد. به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، روحانی در تبعید و مخالف […]

روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه با حضور غیر منتظره در تلویزیون فنلاند ضمن رد اتهاماتی که از سوی آنکارا علیه‌اش مطرح شده، بار دیگر خواستار آغاز تحقیقاتی درباره کودتای ۱۵ ژوئیه شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه در اقدامی نادر گفتگویی با تلویزیون رسمی فنلاند انجام داد.

گولن در این مصاحبه تلویزیونی بار دیگر خواستار آغاز تحقیقاتی درباره حوادث شب ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ شد.

آنکارا گولن را به دست داشتن در کودتای ناکام ۱۵ ژوئیه متهم کرده و او را “مغز متفکر این کودتا” خواند.

گولن که بارها خواستار آغاز تحقیقاتی بین‌المللی درباره کودتای ناکام ۱۵ ژوئیه شده، با رد این اتهام گفت: هیچ ارتباطی با این عملیات ندارم.

این مخالف دولت ترکیه که در آمریکا به سر می‌برد، در وا کنش به اتهامات مطرح شده علیه‌اش گفت: آیا مکالمه‌ای تلفنی از من در ارتباط با این مساله ضبط شده؟ آیا شخصی هست که بگوید من از او خواسته‌ام کاری را برایم در ترکیه انجام دهد؟ آیا کسی از بازداشت‌شدگان اعتراف کرده که دستوراتی از من دریافت می‌کرده است؟

وی افزود: وضعیت فعلی ترکیه مشابه شرایط آلمان در دوره هیتلر است‌،‌ همین ستم‌ها در آلمان نیز رخ داد، اخیرا نیز همین ستم‌ها به دست صدام در عراق انجام شد و نیز در یمن و در لیبی در دوره حاکمیت قذافی.

سایت تلویزیون فنلاند گزارشی از وضعیت زندگی گولن در ایالت پنسیلوانیای آمریکا منتشر کرد.

در این گزارش آمده است، گولن در محلی اقامت دارد که حدود ۳۰ تن از جمله کارگر و دانشجو نیز در آنجا حضور دارند و هیچگونه علامتی دال بر داشتن زندگی مرفه که از سوی مخالفان گولن مطرح می‌شود، وجود ندارد.