علاقه‌مندی ایتالیا برای توسعه روابط تجاری با ایران
علاقه‌مندی ایتالیا برای توسعه روابط تجاری با ایران

سفیر ایتالیا در ایران با بیان اینکه تبریز نزدیک‌ترین شهر ایرانی به اروپا و ایتالیا است، گفت: تبریز شهری صنعتی است و توسعه روابط تجاری با این شهر می‌تواند برای ما بسیار مفید باشد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران بعدازظهر امروز در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی تبریز اظهار کرد: […]سفیر ایتالیا در ایران با بیان اینکه تبریز نزدیک‌ترین شهر ایرانی به اروپا و ایتالیا است، گفت: تبریز شهری صنعتی است و توسعه روابط تجاری با این شهر می‌تواند برای ما بسیار مفید باشد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران بعدازظهر امروز در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی تبریز اظهار کرد: ایتالیا در دوران قبل‌از تحریم شریک ویژه‌ای برای ارتباطات تجاری و اقتصادی با ایران بود و اکنون به دلیل تحریم‌ها روابط تجاری ایران و ایتالیا تحت تاثیر قرار گرفته‌است.

وی با بیان این‌که شرکت‌های ایتالیایی علاقه‌ بسیاری برای ازسرگیری روابط تجاری بین ایران و ایتالیا هستند گفت: ما نیز امیدوار هستیم هرچه سریع‌تر تحریم‌ها برداشته شود و تجارت و رابطه تجاری بین دو کشور به وضعیت عادی خود برگردد و همه تلاش خود را می‌کنیم تا کارخانجات و شرکت‌های ایتالیایی نگاه ویژه‌ای برای برقراری ارتباط مجدد با شرکت‌ها و کارخانجات ایرانی و مخصوصاً تبریز داشته باشند.

سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: هدف ما از سفر به تبریز این است که اتاق بازرگانی تبریز در برقراری ارتباط بین شرکت‌ها و کارخانجات ایرانی و ایتالیایی کمک کند چراکه بسیاری از صنایع از جمله قطعه‌سازی خودروسازی و دارویی برای ما بسیار مهم است و بسیاری از شرکت‌های ایتالیایی مشتاق هستند از این ظرفیت استفاده کنند.

پرونه در پایان عنوان کرد: در بحث صدور ویزا درحال بررسی ایجاد شرکت‌هایی هستیم که بتوانیم در شهرهای مختلف ایران برای تجّار ایرانی ویزا صادر کنیم و ما نیز آماده‌ هرگونه همکاری با اتاق بازرگانی تبریز در این خصوص هستیم.

همچنین در این جلسه چندین نفر ار فعالان اقتصادی استان به بیان دیدگاه ها و ظرفیت های استان برای توسعه تجاری با کشور ایتالیا پرداختند. 

انتهای پیام/س