به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که هند روز جمعه رکورد جهانی دیگری در زمینه ابتلا به کرونا ثبت کرد، تعداد قربانیان ویروس کرونا در برزیل نیز از ۴۰۰ هزار نفر فراتر رفته و تعداد جهانی ابتلا به کرونا نیز از ۱۵۰ میلیون نفر عبور کرد. در حال حاضر، آمریکا، هند و برزیل […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که هند روز جمعه رکورد جهانی دیگری در زمینه ابتلا به کرونا ثبت کرد، تعداد قربانیان ویروس کرونا در برزیل نیز از ۴۰۰ هزار نفر فراتر رفته و تعداد جهانی ابتلا به کرونا نیز از ۱۵۰ میلیون نفر عبور کرد.

در حال حاضر، آمریکا، هند و برزیل سه کشور نخست از لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بوده و طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار نفر دیگر در برزیل به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند تا شمار قربانیان کرونا در برزیل به بیش از ۴۰۱ هزار نفر برسد.

شمار ابتلا به کرونا در هند نیز به طور فزاینده‌ای در حال افزایش بوده و موج ویرانگر کرونا در این کشور آسیایی باعث پر شدن بیمارستان‌ها و مکان‌های سوزاندن اجساد در این کشور شده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۸۵ هزار مورد ابتلای جدید در هند ثبت شده که رکود جهانی جدید به شمار می‌آید. طی این مدت نیز ۳ هزار و ۵۰۰ نفر دیگر نیز در این کشور قربانی ویروس کرونا شدند.

این آمارهای رسمی است که مقامات هندی ارائه می‌دهند این در حالی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند که آمارهای واقعی در هند بسیار بیشتر از این تعداد است.

در حالی که اوضاع در هند هر روز وخیم‌تر می‌شود، بیش از ۴۰ کشور جهان آمادگی خود را برای ارسال کمک‌های درمانی به هند اعلام کرده‌اند.

تا کنون فقط کارکنان بخش درمان و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند واکسن‌های آسترازنکا و واکسن داخلی «بهارات بیوتک» را در هند دریافت کرده‌اند.

مقامات هندی اعلام کرده‌اند که قصد دارند روند واکسیناسیون در این کشور پرجمعیت را تسریع ببخشند تا بتوانند موج گسترده ابتلا و قربانیان کرونا در این کشور را کنترل کنند.

انتهای پیام/.