طعنه‌زنندگان دوران مبارزه، امروز کاتولیک‌تر از پاپ شده‌اند
طعنه‌زنندگان دوران مبارزه، امروز کاتولیک‌تر از پاپ شده‌اند

یادگار امام خمینی (ره) بر توجه به جایگاه مبارزان و همراهان نهضت اسلامی در روزهای سخت تأکید کرد. به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا، سیدحسن خمینی در دیدار جمعی از جانبازان دفاع مقدس در حرم مطهر امام خمینی با اشاره به تعبیر قرآنی مسلمانان «قبل فتح» و مسلمانان «بعد فتح» اظهار داشت: بر […]

یادگار امام خمینی (ره) بر توجه به جایگاه مبارزان و همراهان نهضت اسلامی در روزهای سخت تأکید کرد.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایلنا، سیدحسن خمینی در دیدار جمعی از جانبازان دفاع مقدس در حرم مطهر امام خمینی با اشاره به تعبیر قرآنی مسلمانان «قبل فتح» و مسلمانان «بعد فتح» اظهار داشت: بر اساس یک قاعده عقلی، کسانی که از ابتدا در تأسیس مجموعه‌ای تأثیر داشته‌اند یا افرادی که بعد‌ها به آن جریان پیوستند، اما هزینه سنگینی برای تثبیت مجموعه دادند، با کسانی که در دوره‌های بعد برای چیدن نیروهای خویش در این مجموعه وارد شده‌اند، مساوی نیستند؛ بنابراین فرق است میان آنان که برای انقلاب و امام هزینه دادند و آنان که از انقلاب و امام فایده بردند.

او با تأکید بر اینکه باید یاران روزهای غربت امام و انقلاب و کسانی را که هزینه‌های سنگینی در این راه دادند، بزرگ بداریم، افزود: برخورد یکسان با این سه دسته مطابق عدالت نیست؛ چه رسد به آنکه تازه وارد‌ها بتوانند مانع حیات اجتماعی و احقاق حقوق صاحبان اصلی جریان شوند.

یادگار امام با اشاره به توجه فراوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به همراهان روزهای سخت نهضت اسلامی، یادآور شد: مرحوم ابوی ما در دو ماه پایانی عمر خویش بنا به مناسبتی، نام چند نفر را آوردند و به من گفتند اگر روزی نبودم، این چند نفر یادت نروند چرا که این‌ها یاران دوران غربت امام هستند.

او گفت: برخی کسانی که در دوران مبارزه زخم زبان و طعنه می‌زدند امروز کاتولیک‌تر از پاپ شده و جز خودشان کسی را قبول ندارند و عده‌ای هم که در دوران مبارزه با بی‌تفاوتی زندگی می‌کردند، امروز انقلابی‌تر از دیگران شده‌اند.

سیدحسن خمینی با اشاره به نقش والای جانبازان در حفاظت از انقلاب و ضرورت حساسیت نسبت به خون‌های پاکی که انقلاب را به ثمر رساندند، تصریح کرد: از دشنام و درفش نباید ترسید؛ چرا که در این مسیر خداوند بر اساس وعده‌ای که در قرآن داده است نصرت خواهد کرد.

یادگار گرامی امام در پایان سخنان خود گفت: ان شاء الله انتخابات اخیر و آنچه در جریان اجرا و برگزاری آن رخ داد، حامل نتایج مبارکی باشد.