ضرورت آشنایی بیشتر قضات به مقوله کارآفرینی و تجارت
ضرورت آشنایی بیشتر قضات به مقوله کارآفرینی و تجارت

نماینده مردم تبریز در مجلس به لزوم برگزاری کارگاه‌هایی برای یادگیری با مقوله تولید و اشتغال گفت: ما قوانین مصوب داریم که در راستای تولید و حمایت است که اجرا نمی‌شود و در مجلس نیز سوال، جواب و استیضاح دارد ولی تمام‌کننده نیست.

به گزارش قلم پرس، محمدحسین فرهنگی صبح امروز در نشست با صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارآفرینان آذربایجان‌شرقی طی سفر یک روزه رئیس قوه قضائیه به استان اظهار داشت: کارهای انجام شده در قوه قضائیه زمینه اعتماد را بین مردم و تحولات مثبت جدید دیگر ایجاد کرده است.

وی با اشاره به دو پیشنهاد مشخص گفت: ضرورت آشنایی بیشتر قضات به مقوله کارآفرینی و تجارت باید مورد توجه قرار گیرد زیرا روایت است تجارتگران ابتدا باید فقه یاد بگیرند و بعد تجارت کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه گاهاً برخی تولیدکنندگان به خاطر نبود اطلاع کافی قاضی از مسائل اقتصادی، اول آبرویش می‌رود و سپس تبرئه می‌شود، یادآور شد: موارد زیادی بوده که یک تاجر مدت‌ها در زندان مانده و بعد تبرئه شده است.

وی در ادامه به لزوم برگزاری کارگاه‌هایی برای یادگیری مقوله تولید و اشتغال بیان کرد: ما قوانین مصوب داریم که در راستای تولید و حمایت است که اجرا نمی‌شود و در مجلس نیز سوال، جواب و استیضاح دارد ولی تمام‌کننده نیست.

فرهنگی افزود: البته ما دادستان نیز داریم که ورود می‌کنند ولی از شما می‌خواهیم تا در پژوهشگاه‌های خود وارد این موضوع شوند.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: قانون بهبود فضای کسب و کار قانون خوبی است که در برخی ابعاد اجرا نمی‌شود.

فرهنگی اضافه کرد: احکام تصویب شده برای برنامه و بودجه است که اجرا نمی‌شود و قاعدتاً داد این مردم را می‌تواند از نظام بانکی بستانند زیرا آنها باید ۴۰ درصد منابع خود را به تولید معدن اختصاص دهند که برخی انجام می‌دهند و برخی صفر درصد هم انجام نمی‌دهند.