ضرغامی: تصویب سوخت یارانه‌ای برای شناورهای تفریحی/  وضعیت سرگرمی در آذربایجان شرقی خوب نیست!
ضرغامی: تصویب سوخت یارانه‌ای برای شناورهای تفریحی/  وضعیت سرگرمی در آذربایجان شرقی خوب نیست!

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گردشگری دریایی را یکی از مهمترین حوزه‌های گردشگری خواند و از تصویب سوخت یارانه ای برای شناورهای تفریحی خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، عزت الله ضرغامی ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: دولت در ابتدای شروع به کار مسائل زیادی داشته و […]وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گردشگری دریایی را یکی از مهمترین حوزه‌های گردشگری خواند و از تصویب سوخت یارانه ای برای شناورهای تفریحی خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عزت الله ضرغامی ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: دولت در ابتدای شروع به کار مسائل زیادی داشته و بخش زیادی از درآمدهای دولت به میزان چند صد همت باید صرف بدهی‌های گذشته شود، اما نباید همه مسائل را به گردن گذشتگان بیندازیم، بلکه مشکلات کشور باید هدایت و رفع شود و مردم صادقانه در جریان همه مسائل قرار گیرند.

وی افزود: مقام معظم رهبری ماموریت راهبردی مسوولان سیاسی و امنیتی کشور را مشخص کرده و همواره به بنده تذکر دادند در برنامه های رسانه ملی در ایامی که فتنه جولان می دهد و انقلاب را با چالش جدی مواجه می کند مرزبندی بین مردم معترض و کسانی که ناراحتند با آن عواملی که در راس فتنه دنبال کار دیگری هستند، روشن شود.

ضرغامی با بیان اینکه به هر حال مشکلات داریم و هرچه جلو می رویم باید این مشکلات ارزیابی و رفع کنیم، افزود: مردم بویژه وقتی توجیه نباشند حق دارند اعتراض کنند و از دولتی که به او دل بسته‌اند دلگیر باشند؛ توقعات مردم به درستی از دولت انقلابی گسترده و فراوان است و انتظار می‌رود دولت وقت را تلف نکند و نتایج حضور خود را به رخ بکشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: آقای رئیسی به این موضوع توجه دارند و جدیت و پیگیر های لازم را اعمال می‌کنند؛ به هر حال باید در مورد جریانات سیاسی بعضا منحطی که بسیاری از گرفتاری ها نتیجه رفتار و مدیریت آنها است به درستی روشنگری کنیم.

ضرغامی اذعان داشت: پیوست رسانه ای در همه اقداماتی که دولت انجام می دهد بسیار مهم است و هر کاری می شود باید پیوست رسانه‌ای روشنی داشته باشد که در غیر این صورت راه به جایی نخواهیم برد؛ به فرموده مقام معظم رهبری فضای مجازی و توانمندی سایبری از اختراع الکتریسیته هم برتر است. 

این مسوول مدعی شد: شبکه‌های خارجی با برنامه ریزی بیشتر و تمرکز بر فضای مجازی و استخدام توانمندی‌های شناخته شده از ظرفیت های داخلی استفاده و عرصه را بر انقلاب تنگ می‌کنند.

وی اذعان داشت: استان آذربایجان شرقی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرآمد بوده و به لحاظ ظرفیت هایی که دارد جزو استان های اول است که می تواند ماموریت های ما را محقق کند.

ضرغامی تاکید کرد: امروزه اقتصاد پایدار روی گردشگری می‌چرخد؛ زمان اشتغال فیزیکی کاهش می‌یابد اما زمان گردشگری، تفریح و سرگرمی بواسطه نیازی که بشر دارد همواره حفظ می شود و مرتبا افزایش می باید و اقتصاد دنیا به این سمت حرکت می کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری قطر برای بازی های جام جهانی اذعان داشت: قطر برای اصل موضوع یعنی گردشگری سرمایه گذاری می کند؛ چرا که گردشگری می تواند مهمترین عامل پیشرفت اقتصادی و پیشران بسیاری از مشاغل دیگر باشد.

در حوزه پذیرایی وضع استان بد نیست اما باید بهتر شود

این مسوول متذکر شد: در مورد استان آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری مراکز اقامتی، خدمات و سرویس های پذیرایی و زمینه های سرگرمی و تفریح در طول این سال ها و سرمایه گذاری هایی که خود مردم استان انجام دادند، قابل توجه بوده، بیش از ۳۰ هتل چند ستاره در حال اجرا است و استان از بحران مرکز اقامتی عبور کرده؛ در حوزه پذیرایی وضع استان بد نیست اما باید بهتر شود.

وی امکانات تفریح، سرگرمی و نشاط آوری برای مردم و جوانان را ضرورت امروز جامعه دانست و گفت: در حوزه سرگرمی وضعیت استان آذربایجان شرقی خوب نیست!

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در ادامه دگردشگری دریایی را یکی از مهمترین شقوق گردشگری خواند و از تصویب سوخت یارانه ای برای شناورهای تفریحی خبر داد.

ضرغامی تاکید کرد: بسیاری از مسائل سیاسی و امنیتی از طریق توسعه گردشگری قابل حل است؛ چرا که می تواند با از بین بردن مرزبندی های بی ربط به ایجاد پیوند میان مردم و وحدت کمک کند.

انتهای پیام/۶۰۰۲۶