صدور ۳ هزار و ۲۳۰ ویزای عراق در تبریز
صدور ۳ هزار و ۲۳۰ ویزای عراق در تبریز

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌شرقی گفت: تا به امروز برای ۳ هزار و ۲۳۰ نفر ویزای عراق در تبریز صادر شده است. به گزارش قلم پرس به نقل از خبر گزاری فارس امیر روحی اظهار داشت: تا این لحظه ۶ هزار و ۳۰۰ نفر برای اخذ ویزا ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۴ هزار […]

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌شرقی گفت: تا به امروز برای ۳ هزار و ۲۳۰ نفر ویزای عراق در تبریز صادر شده است.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبر گزاری فارس امیر روحی اظهار داشت: تا این لحظه ۶ هزار و ۳۰۰ نفر برای اخذ ویزا ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۴ هزار و ۷۰۴ نفر وجه ویزا را پرداخت و همانطور که اشاره شد برای ۳ هزار و ۲۳۰ نفر ویزا سفر به عراق برای اربعین حسینی صادر شده است.

وی با اشاره به استقرار کنسولگری عراق در تبریز از دو هفته قبل یادآور شد: ویزای متقاضیان استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی از طریق این کنسولگری و در تبریز صادر می‌شود.

روحی ضمن یادآوری روند ثبت‌نام برای اخذ ویزا برای متقاضیان تاکید کرد: زائران اربعین حسینی صرفاً از طریق سامانه سماح، دفاتر مجاز حج و زیارت و دفاتر پیشخوان برای دریافت ویزا اقدام کنند و به هیچ‌وجه ویزای شخصی برای افراد صادر نخواهد شد.

این مقام استانی در حج و زیارت درباره مبلغ روادید امسال گفت: مبلغ ویزا ۳ میلیون و ۷۲۰ ریال است که به دلیل نوسانات ارزی افزایش یافته اما حج و زیارت برای کاهش هزینه‌های زائران مبالغ بیمه، دارو و درمان، حق‌الزحمه دفاتر زیارتی و … را کاهش داده است.

وی اضافه کرد: ویزای صادر شده برای عراق دو ماه اعتبار دارد و دارندگان می‌توانند حتی بعد از اربعین حسینی و با توجه به اعلام مراجع مبنی بر حسنیات زیارت بعد از اربعین نیز به این سفر زیارتی اقدام کنند.

روحی با یادآوری کلاهبرداری‌های که سال قبل با سوء استفاده از ناآگاهی مردم و شور و شوق زائران حسینی برای حضور در این مراسم معنوی صورت گرفته بود و حتی تعداد زیادی از هموطنان در مرز بین ایران و عراق سرگردان ماندند و یا ویزاهای جعلی که صادر شده بود، از هموطنان خواست به هیج عنوان به آگهی و تبلیغات صدور ویزای عراق که از طریق افراد سودجو صورت می‌گیرد اعتنایی نکرده و صرفاً از طریق دفاتر خدماتی حج و زیارت که لیست و محل آنها در سایت حج و زیارت استان وجود دارد اقدام کنند.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌شرقی در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اقدامات امنیتی صورت‌گرفته برای پیشگیری از کلاهبرداری از این موقعیت و اشتیاق هموطنان برای سفر به عراق، تاکید کرد: هماهنگی لازم با معاونت امنیتی سیاسی، مدیرکل امنیتی و نیروی انتظامی صورت‌گرفته تا در صورت مشاهده هرگونه تخلفی با متخلفان برخورد و نسبت به انجام اقدامات قضایی عمل شود.

وی در عین حال از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه اقدام، تبلیغ و آگهی در مورد صدور ویزای عراق آن را در اولین فرصت از طریق تلفن‌های ارتباطی ۳۴۷۹۲۹۲۳ و ۳۴۷۹۲۹۴۱ به حج و زیارت آذربایجان‌شرقی گزارش کنند تا از سودجویی جاعلان این عرصه جلوگیری شود.