شورا جای باندبازی وطایفه گرایی نیست
شورا جای باندبازی وطایفه گرایی نیست

استاندار آذربایجان شرقی گفت: و باند بازی و طایفه گرایی و جناح بازی موجب نارضایتی مردم از این نهاد می شود و باید به شدت از آن اجتناب شود و توانمندسازی و استفاده از ظرفیت های مردمی و سرمایه گذاران متعصب و متعهد و تعامل و میدان دادن به آنها از دیگر انتظارات از شوراهاست. […]استاندار آذربایجان شرقی گفت: و باند بازی و طایفه گرایی و جناح بازی موجب نارضایتی مردم از این نهاد می شود و باید به شدت از آن اجتناب شود و توانمندسازی و استفاده از ظرفیت های مردمی و سرمایه گذاران متعصب و متعهد و تعامل و میدان دادن به آنها از دیگر انتظارات از شوراهاست.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرم ظهر پنجشنبه در همایش شوراهای اسلامی و شهرداری های آذربایجان شرقی اظهار داشت: فلسفه تشکیل شورای اسلامی شهرها تکمیل حلقه حکمرانی در نظام جمهوری اسلامی با انتخاب مردم است و تمرکز زدایی از امور ملی در مرکز کشور و انتقال آنها به شهرها و روستاها با مدیریت‌های محلی مهمترین نقش و وظیفه این شوراهاست و باید از این ظرفیت به نحو احسن برای حل مشکلات مردم و جامعه استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در این بین انتخاب شهرداران به عنوان یکی از چالش‌ها و آسیب‌های شوراها در تمام دوره‌ها مطرح بوده و هست و در سالگرد تشکیل شورای ششم شهری داریم که در همین مدت سه شهردار به خود دیده است و این آسیب جدی به ثبات مدیریت شهری است و باید با مطالعه و اولویت بندی درست شاخص ها در این زمینه نسبت به انتخاب شهرداران توسط شوراها اقدام شود.

استاندار آذربایجان شرقی هماهنگی و همدلی با مجموعه معتمدین و مسئولان را از دیگر وظایف شوراها دانست و گفت: از شوراهای اسلامی شهر و روستا انتظار می رود با مطالعه جدی و مشاوره دقیق و بررسی سوابق، برنامه و اولویت‌های کوتاه، میان و بلند مدت شهری را تعیین و با همکاری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها به سمت حل مشکلات در چهارچوب این برنامه‌ها حرکت کنند.

وی افزود: شوراهای اسلامی برای خدمت آمده‌اند و باند بازی و طایفه گرایی و جناح بازی موجب نارضایتی مردم از این نهاد می شود و باید به شدت از آن اجتناب شود و توانمندسازی و استفاده از ظرفیت های مردمی و سرمایه گذاران متعصب و متعهد و تعامل و میدان دادن به آنها از دیگر انتظارات از شوراهاست.

خرم خاطرنشان کرد: اگر مردم عزم و اراده برای حل مشکلات را در شوراها و مسئولان ببینند، به طور حتم همکاری و همیاری لازم را در این خصوص خواهند کرد و نتیجه آن را در حوزه‌هایی مانند ساخت مدارس توسط خیران می بینیم و اعتماد سازی تنها لازمه تحقق این مهم است.

وی ادامه داد: گردشگری یکی از مهمترین منابع برای درآمدهای پایدار است و در کشوری زندگی می کنیم که ظرفیت‌های بالایی در این بخش برای جذب سرمایه‌گذار دارد و در شوراهای اسلامی باید به حفظ و احیای هویت ایرانی و اسلامی شهرها و روستاها توجه شود و برنامه‌های آبادانی و عمرانی شهری و روستایی بر این اساس پی ریزی شوند تا پیام تاریخی و هویتی شهرها به بهترین شکل بیان شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم پیگیری جدی مسائل از دستگاه های اجرایی و وزرا اظهار کرد: متأسفانه ارتباط نمایندگان مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستای استان با وزارت کشور ضعیف است و باید با دسته بندی مسائل و مشخص کردن اولویت ها  نسبت به تقویت این ارتباط از طریق مجموعه اجرایی استان و وزارتخانه تلاش کنند.

انتهای پیام/ ۶۰۰۳۶