رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: شهرداری تبریز در این شرایط سخت اقتصادی پروژه های مهمی افتتاح می کند. به گزارش قلم پرس، فریدون بابایی اقدم در مراسم افتتاح پارک کوهستان تبریز، اظهار داشت: علی رغم این مشکلات اقتصادی کشورمان می بینیم که شهرداری تبریز تلاش های زیادی انجام می دهد و […]

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: شهرداری تبریز در این شرایط سخت اقتصادی پروژه های مهمی افتتاح می کند.

به گزارش قلم پرس، فریدون بابایی اقدم در مراسم افتتاح پارک کوهستان تبریز، اظهار داشت: علی رغم این مشکلات اقتصادی کشورمان می بینیم که شهرداری تبریز تلاش های زیادی انجام می دهد و شاهد پرداخت حق و حقوق کارکنان و هزینه های جاری شهرداری در کنار افتتاح پروژه های مختلف خدماتی و عمرانی هستیم.

وی ابراز داشت: شهرداری توجه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه یافته دارد و نمونه آن احداث دو پارک محله ای کوهستان و شهید حامد جوانی در حوزه منطقه ۷ است.

بابایی اقدم ادامه داد: فضاهای عمومی و امکانات رفاهی و خدماتی و فضای سبز در نقاط مختلف شهر احداث می شود و این روند باید  تداوم یابد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز افزود: ۲۰۰ کیلومتر مسیرگشایی در این دوره داشته ایم که همه این خدمات برای توسعه شهر انجام می شود.

وی همچنین در خصوص شهرداری منطقه ۷ ، گفت: این منطقه بیش از هفت هزار هکتار وسعت دارد و یک سوم بافت شهری تبریز را شامل می شود و شهرداری تبریز توجه ویژه ای به این منطقه دارد.

گفتنی است پروژه های عمرانی شهرداری منطقه ۷ تبریز به مناسبت هفته دولت با هزینه ۱۶۰ میلیارد ریالی با حضور محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر شهردار تبریز، سردار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورا، بهروز مهدوی فرماندار تبریز، سردار عباسقلیزاده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، شهرام دبیری، فریدون بابایی اقدم، سونیا اندیش و کریم صادق زاده از اعضای شورای شهر تبریز افتتاح شد.

این پروژه ها شامل پارک کوهستان حدفاصل شهرک اندیشه وآخماقیه با هزینه ۳۰میلیاردریال، پارک شهید مدافع حرم حامد جوانی با هزینه تملک واجرا ۵۰میلیارد ریال، مسیر گشائی خیابان مردانی آذر با هزینه ۶میلیارد ریال، اتصال فاز ۲و۳کانال رواسان وبهره برداری از فاز ۳و۴رواسان با هزینه ۱۵میلیارد ریال وخدمات عمومی -عمرانی-آسفالت اساسی -جدول گذاری -پیاده روسازی درمحلات -روستاهای الحاقی ومعابر سطح منطقه بهسازی ونوسازی پارک کوی لاله با هزینه ۵۹میلیارد ریال بودند.