شهرداری تبریز به موضوع بازآفرینی شهری توجه خوبی کرده است
شهرداری تبریز به موضوع بازآفرینی شهری توجه خوبی کرده است

معاون وزیر راه و شهرسازی برنامه های شهرداری تبریز در خصوص احیای بافت ناکارآمد شهری را پروژه هایی مناسب عنوان کرده و گفت: تلاش های شهرداری تبریز در این زمینه قابل تقدیر است. به گزارش قلم پرس، هوشنگ عشایری در حاشیه بازدید از غرفه شهرداری تبریز در نخستین نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی […]

معاون وزیر راه و شهرسازی برنامه های شهرداری تبریز در خصوص احیای بافت ناکارآمد شهری را پروژه هایی مناسب عنوان کرده و گفت: تلاش های شهرداری تبریز در این زمینه قابل تقدیر است.

به گزارش قلم پرس، هوشنگ عشایری در حاشیه بازدید از غرفه شهرداری تبریز در نخستین نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری با بیان این مطلب اظهار داشت: انتظار داریم مسئولین شهری و استانی به ویژه شهرداری تبریز موضوع بازآفرینی را با توجه به پتانسیل های بالایی که در این استان وجود دارد، با جدیت تمام پیگیری کنند.

وی ادامه داد: توجه شهرداری تبریز در احیای بافت های ناکارآمد به موضوع فرهنگ، بافت سنتی و توجه به اصالت ها اقدام بسیار ارزشمندی است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه برای تحقق کامل برنامه بازآفرینی شهر باید دولت، شهرداری، بخش خصوصی و مردم در کنار یکدیگر قرار بگیرند، تاکید کرد: ما به عنوان دولت باید تلاش کنیم با تحقق وعده هایی که در گذشته داده شده اعتماد سازی لازم برای حضور بخش خصوصی در موضوع بازآفرینی شهری را فراهم کنیم.

عشایری هزینه ساخت و ساز را بر اساس طرح های جدید نسبت به سال گذشته در هر متر مربع ۳۰۰ هزار تومان کمتر دانسته و گفت: معتقدیم در شرایط جدید می توان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد ولی ابتدا باید دولت اعتماد فعالان حوزه مسکن را فراهم سازد تا پروژه ها به سرعت اجرا شود.

وی با بیان اینکه حضور مردم در کنار بخش خصوصی و دولت اجرا شدن سریع پروژه ها را تضمین می کند، اظهار داشت: شهرداری ها یا دولت باید اعتماد لازم در مردم برای مشارکت و همکاری در موضوع احیای بافت ناکارآمد شهری را فراهم کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش، فلسفه وجودی نمایشگاه را بهره مندی تمام شرکت کنندگان از تجربیات و اقدامات یکدیگر دانست و خاطرنشان کرد: همکاری رسانه ها، کارشناسان حوزه مسکن و شهرسازی و استارت آپ ها در کنار یکدیگر می تواند باعث تقویت برنامه ها شود.