سیاست تحریم و فشار در مقابل اراده  مصمم مردم شکست خورده است
سیاست تحریم و فشار در مقابل اراده  مصمم مردم شکست خورده است

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: عملیات تروریستی شهادت سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و سردار دیگر اسلام ابو مهدی المهندس نشان دهنده شکست راهبردی آمریکا در غرب آسیا است.

به گزارش قلم پرس، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت لشکر عاشورا و در جمع رزمندگان دفاع مقدس  و نیروهای کادر سپاه  با بیان نقش آفرینی تبریز در طول تاریخ معاصر ایران اظهار داشت: مردم مومن، هوشمند و شجاع تبریز و آذربایجان در طول تاریخ معاصر همواره ستون مستحکم استقلال ایران بوده اند و آذربایجان از گذشته دیار محبان ولایت  و پیشگام و پیشقدم و خط شکن در نهضت ها و انقلابهای معاصر ایران و بطور خاص پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

وی افزود: در ماجرای ترور ناجوانمردانه  سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس و همرزمانشان، مردم تبریز  محور و پیشران  به حرکت اصلی در کشور شدند. اقدام مردم تبریز تکثیر روح انقلابی در اتمسفر جامعه بود و تعطیلی بازار نشان از همان حرکت آشکار در مسیر انقلاب است .

سرلشکر صفوی گفت: در چند سال گذشته اراده دشمن برای تغییر محاسبات مسئولان متمرکز بود اما مردم در چند روز گذشته  تمام محاسبات دشمن را برهم زدند و حماسه مردم در این چند روز تابلوی بلندی از وفاداری مردم به انقلاب  اسلامی و ارزشهای الهی بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: فضای عمومی آذربایجان و کشور در حادثه اخیر نشان از خیزش عمومی برای انتقام از دشمن دارد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  در ادامه و در تحلیل شرایط محیط سیاسی امنیتی غرب آسیا و ایران و امریکا بیان داشت: عملیات تروریستی شهادت سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و سردار دیگر اسلام ابومهدی المهندس جانشین فرماندهی نیروهای حشد الشعبی عراق نشان دهنده  شکست راهبردی سیاسی، امنیتی ایالات متحده آمریکا و متحدانش در مقابل جبهه مقاومت در منطقه غرب آسیا است. شبکه تروریسم بین الملل دولتی سرویس های اطلاعاتی آمریکا و موساد رژیم صهیونیستی  با محاسبات و برآورد غلط طراحی و اقدام به این عمل جنایتکارانه کردند.

وی افزود: رئیس جمهور نادان آمریکا و وزیر خارجه جنایتکار و نظامی‌های تروریست آمریکا بعد از تحریم ها و فشارهای چند سال گذشته بر علیه ملت مظلوم ایران، هم اکنون به بن بست رسیده اند  و دست به عملیات بزدلانه و تروریستی که خارج از عرف و قوانین بین الملل است می‌زنند و افکار عمومی مردم جهان و منطقه و افکار عمومی مردم و نخبگان آمریکا را بر علیه سیاستهای آمریکا بر می‌انگیزانند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: سیاست تحریم و فشار در مقابل اراده  مصمم مردم شکست خورده است و به فضل الهی خون شهیدان ملت ایران و عراق پایمال و ضایع نخواهد شد و به برکت همین خون های شهیدان یک منظومه تغییرات اساسی فرهنگی، امنیتی و سیاسی  در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه قدیم و جدید  شکل خواهد گرفت.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس