به گزارش ایسنا و به نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران موفق شدند با ارائه یک بازی تماشایی مقابل الریان قطر، سه امتیاز دیگر را به دست بیاورند و با کسب ۱۵ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین از گروه پنجم رقابت‌ها راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ شوند. بعد از درخشش پرسپولیس ایران، […]

به گزارش ایسنا و به نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران موفق شدند با ارائه یک بازی تماشایی مقابل الریان قطر، سه امتیاز دیگر را به دست بیاورند و با کسب ۱۵ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین از گروه پنجم رقابت‌ها راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ شوند. بعد از درخشش پرسپولیس ایران، جعفر سمیعی به گفت‌وگو با رسانه باشگاه پرداخت که می‌خوانید:

مانور قدرت کامل شد

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: «کسب پنج برد در شش بازی نشان از قدرت پرسپولیس دارد. بار دیگر ثابت کردیم نماینده شایسته‌ای برای وطن هستیم و موفق شدیم به عنوان پرچمدار فوتبال کشور از نام و نشان ایران دفاع کنیم. مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان این فصل، مانور قدرت پرسپولیس بود که به لطف تدابیر فنی مربیان تیم و همچنین زحمات و نمایش غیرت بازیکنان کامل شد.»

گروه‌مان آسان نبود

وی افزود: «بر خلاف تصور برخی دوستان، در گروه سختی قرار داشتیم. الریان قطر با یک سرمربی نامدار و باتجربه راهی میدان شده بود. الوحده امارات توانست ۱۳ امتیاز بگیرد و حتی ما را شکست دهد. عملکرد و میزان امتیازگیری تیم گوا که برای اولین بار در تاریخ، در لیگ قهرمانان حضور داشت، از چند تیم مهم آسیایی بهتر بود. به هر حال از گروه‌مان با اقتدار گذشتیم و به مرحله حذفی رسیده‌ایم.»

نگاه‌مان صعود به فینال است

نایب‌رئیس هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس ادامه داد: «با یک تیم پرمهره و امیدوار وارد رقابت‌ها شدیم و مزد تلاش‌های کادر فنی و بازیکنان را در زمین و جدول رده‌بندی دیدیم. باید بابت این اتفاقات، شکرگزار باشیم. با این حال کارمان هنوز تمام نشده و دوست داریم اهداف‌مان را کامل کنیم. نگاه‌مان، صعود دوباره به فینال لیگ قهرمانان آسیاست و اگر همین روند را ادامه دهیم، قطعا به خواسته‌مان می‌رسیم.»

هواداران مزد اتحاد و حمایت را گرفتند

سمیعی سپس به بحث مدل هواداری از تیم اشاره داشت و گفت: «طرفداران پرسپولیس به کادر فنی و بازیکنان انرژی دادند و مزد اتحاد و حمایت‌شان را گرفتند. آنها حامی و طرفدار قدرتمندترین تیم غرب آسیا هستند و انشاءالله بتوانیم با حفظ همین آرامش که داخل باشگاه حکمفرما شده و شخصیت بزرگی که تیم‌مان دارد، این بار چراغ قهرمانی در آسیا را روشن کنیم. هواداران پرسپولیس آن قدر باهوش هستند که بدانند رمز همه موفقیت‌ها، فقط حفظ آرامش و دوری از شایعات است. ما می‌خواهیم طرفدار پرسپولیس همیشه مثل امروز، یک قدم جلوتر از حواشی باشد و در لحظات و روزهای حساس دست تیم را بگیرد.»

باید برنامه‌محور باشیم

او در مورد وضعیت پرسپولیس اضافه کرد: «بدون تعارف می‌گویم مشکلات زیادی در باشگاه پرسپولیس داریم که ما را آزار می‌دهد. گاهی این مشکلات به بحران تبدیل می‌شود اما باید آن را مدیریت کنیم. خدا را شکر که هواداران باهوش پرسپولیس، مسائل و مشکلات را می‌دانند و این موضوع را درک می‌کنند که تقریبا تمام این معضلات مالی مربوط به گذشته است. ما همچنان مشغول از بین بردن مشکلات قدیمی هستیم و این کار، وقت و انرژی زیادی از بنده و همکارانم می‌گیرد. باید برای عبور از این مشکلات، برنامه‌محور باشیم و آرامشی که امروز در تیم و باشگاه حاکم شده را دنبال کنیم. من معتقدم حل مشکلات تنها از راه حفظ آرامش به دست می‌آید وگرنه تجربه مدیریتی در ادوار گذشته نشان می‌دهد با تصمیمات هیجانی و رفتارهای نامعقول، نه‌تنها مشکلی حل نشده بلکه باشگاه بیشتر به سمت بحران رفته است.» 

قرنطینه را پذیرفتیم اما ناراضی هستیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس همچنین در خصوص قرنطینه سرخپوشان ایران به محض بازگشت به تهران تصریح کرد: «طبق خواسته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این موضوع را پذیرفتیم که تیم را به قرنطینه ببریم اما مسائلی در این میان وجود دارد که باعث نارضایتی شدید بنده و همه ارکان تیم شده است. تیم در حال حاضر در هتل آکادمی به سر می‌برد و بازیکنان علیرغم خستگی شدید و دلتنگی برای خانواده، مجبورند در قرنطینه بمانند ولی شرایط قرنطینه حرفه‌ای نیست. زمین تمرین داریم اما وسایل تمرینی در اختیارمان قرار نگرفته و با کمپ اصلی تمرینی‌مان فاصله داریم. از سوی دیگر، هنوز شاهد رفت و آمدهای زیادی در هتل آکادمی هستیم. چند نفر از بازیکنان ما که از سفر به گوا جا ماندند، می‌خواهند در تمرینات حاضر شوند ولی نمی‌دانیم آیا آنها می‌توانند به تمرینات بیایند یا خیر. اصلا چند روز باید در قرنطینه بمانیم و به ازای هر روز که در هتل آکادمی هستیم، آیا بازی‌های پرسپولیس در لیگ به تعویق می‌افتد؟ این سوالاتی است که نیازمند دریافت پاسخ در قبال آن هستیم.»

امیدواریم از دوران سخت به آسانی عبور کنیم

سمیعی در پایان گفت: «هواداران پرسپولیس به صورت مستمر اخبار مربوط به تیم محبوب‌شان را دنبال می‌کنند و می‌دانند در پنج، شش ماه گذشته چه کارهایی انجام شده و در ماه‌های آینده با چه سختی و بحران‌هایی مواجه هستیم اما تلاش‌ و برنامه‌مان این است که از دشواری‌ها به آسانی عبور کنیم. بعد از کسب موفقیت بزرگ در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا، حالا باید با دو فینال بزرگ و تقابل با سپاهان و استقلال به لیگ بازگردیم که نشان می‌دهد کارمان واقعا سخت و دشوار است. مشکلات مالی هم موضوعی نیست که بتوان آن را پنهان کرد اما در کنار تمام این سختی‌ها، دلگرم به مربیان و بازیکنان غیرتمند و پرتلاش پرسپولیس هستیم و هنوز پای وعده‌ها به هواداران ایستاده‌ایم؛ بیشتر از گذشته کار می‌کنیم تا پرسپولیس آسیب نبیند.»

انتهای پیام